10 причин користуватись Debian

Debian є вільною та відкритою операційною системою, що створена спільнотою на базі ядра Лінукс та системних утиліт проекту GNU. Дистрибутив входить до сімейства юнікс-подібних систем.

10 причини користуватись Debian

Debian – одна з найнадійніших операційних систем. Її можна запускати на домашньому комп’ютері чи на сервері. І саме на ній базується популярний дистрибутив Убунту.

Отже, якщо ви планує встановити Linux на свій пристрій, ось вам кілька фактів чому для цього треба обрати саме Debian.

1. Стабільність та безпека

Debian надає користувачам програмне забезпечення, яке було випробувано та перевірено щодо наявності проблем з безпекою та стабільністю. Запускаючи Дебіан, ви можете бути впевнені, що пакети програм завантажені з репозиторію будуть працювати без проблем.

2. Придатність для серверів

Дебіан чудово працює не лише на побутових комп’ютерах, а й на серверах. Вам не потрібно обирати різні операційні системи вдома і на серверах компанії. Ви можете встановити десктопну версію і під час інсталяції обрати серверні пакети.

3. Різні типи релізів

В дистрибутиві є кілька версій. Стандартна стабільна версія має офіційну підтримку близько трьох років без кардинальних великих змін. Експериментальна (тестова) версія має кілька оновлень та експериментальних функцій, які ще не додано до стабільної гілки. І є нестабільна версія, де знаходяться найновіші програми та пакети.

4. Підтримка архітектур

Дебіан може працювати не лише на сучасних комп’ютерах, а й на застарілих. Фактично це один з найбільш рекомендованих дистрибутивів для старих комп’ютерів.

Релізи Debian офіційно підтримуються для дев’яти апаратних архітектур від _amd64_ та _arm64_ до _PowerPC_. Ще існує близько п’ять платформ, підтримка яких забезпечується спільнотою.

5. Підтримка програм

Операційна система містить лише вільні та відкриті програми, які потрібні для її роботи. Проте це не значить, що ви не можете встановлювати додаткові спеціальні програми з надійних, на вашу думку, джерел.

Будьте певними, що ваш встановлений Дебіан буде сумісний як зі звичайними програмами, так і з софтом для лінукс від сторонніх розробників.

6. Оригінальність

Debian має своє почесне місце в залі слави операційних систем. І не лише завдяки своїй філософії, а й за рахунок своєї великою значущості. Адже чимало дистрибутивів використовують його як свою базу. Наприклад Убунту та всі його офіційні версії і неофіційні похідні.

Тобто, якщо ви користувались якимось із нащадків Дебіана через наявність якихось “фішок”, то “повернення до джерела” не буде поганим рішенням.

7. Велика спільнота

Дебіан в основному підтримується спільнотою ентузіастів, які мають технічні знання та готові підтримувати новачків. Для цього створено багато блогів, інструкцій та форумів.

8. Графічні середовища

Ви, мабуть, знаєте, що в більшості збірок Лінукс можна користуватись різними графічними стільницями і Дебіан не є винятком. На live-CD збірках ви можете запускати GNOME, KDE, LXDE, Cinnamon, Xfce та MATE. Також ви можете і локально налаштувати будь-яке інше сумісне середовище на ваш вибір.

9. Зручність використання

Зручність використання – не надто популярний фактор, коли згадують про Linux. Але деякі дистрибутиви є простішими як у встановленні, так і у використанні та налаштуванні. Debian легко встановлювати, налаштовувати та використовувати.

10. Технологічна гнучкість

Дебіан дозволяє користувачам насолоджуватись новими технологіями без негативного впливу на їхні робочі процеси або схему обробки даних. Завдячуючи наявності трьох основних сховищ (стабільного, тестового та нестабільного), ви можете обирати бажану версію та пакунки програм, які необхідні для ваших пристроїв.

Окрім цих десяти причин для використання Debian є наявність великої онлайн-бази матеріалів, навчальних посібників та форумів для допомоги новачкам в перших кроках освоєння дистрибутиву.

Адреса офіційного сайту Debian: https://debian.org


Вільний переклад допису Martins D. Okoi “10 Reasons to Choose Debian Linux” із сайту fossmint.com