Створюємо профілі в Telegram Desktop

Месенджери стали необхідною частиною онлайн спілкування. Однією із найпопулярніших програм цієї категорії є Telegram. Завдяки функціональності застосунок швидко здобув величезну кількість користувачів.

Не секрет, що в багатьох з нас є декілька обліковок. Адже це дуже зручно і дозволяє розділяти робоче середовище з особистим. До недавнього часу функція кількох акаунтів була відсутня в Телеграм і таку послугу надавали сторонні застосунки. Проте використання неофіційної програми вважається не дуже безпечним.

В одному з весняних оновлень підтримка кількох акаунтів нарешті з’явилась і в основній програмі. Але лише для систем Android та iOS. У актуальній стабільній версії для комп’ютерів така можливість поки відсутня. Хоча як повідомляють розробники в beta-версії Telegram Desktop 2.1.14 так функція доступна для тестування. І ви зможете в одній програмі користуватись трьома обліковками.

Для тих, хто не хоче бути тестувальником та чекати поки вийде оновлення є простий рецепт.

Щоб працювати з кількома обліковками в програмі Telegram Desktop необхідно зробити такі дії:

  1. В домашній теці користувача створюємо теку ”.telegram2” (або з іншою назвою на ваш смак). Це можна зробити як за допомогою менеджера файлів, так і командою mkdir в консолі.
  2. Запускаємо Телеграм в терміналі вказавши новостворену теку як місце де міститься новий профіль. Команда в терміналі виглядає так:
telegram -many -workdir ~/.telegram2

де ~/.telegram2 – повний шлях до теки новоствореного профілю.

І таких тек може бути безліч. Але слід звернути увагу на те, що при кожному запуску Телеграм з окремим профілем створюються нові програмні процеси, тому при одночасній роботі із кількома обліковками зважайте на апаратні можливості свого комп’ютера.

Для зручності, щоб не запускати емулятор терміналу щоразу та не тримати його вікно відкритим, можна створити окремий ярлик для запуску та присвоїти кожному профілю свою назву та іконку.

Screenshot_20200711_170921.png

А ще ці ярлики зручно додавати на панель чи в меню програм, щоб не захаращувати стільницю.