Як видалити Яндекс пошук із браузера Opera в Лінукс

Браузер Opera вже не такий популярний як на початку розвитку мережі інтернет. Але разом з тим має свою стабільну частку користувачів. І хоч тепер програма фактично є ще однією оболонкою для проекту Chromium, вона все ж відвойовує прихильність користувачів корисними додатковими функціями.

Наприклад, браузер одним із перших отримав вбудований блокувальних реклами та різних шкідливих скриптів. Найвідомішою функцією Опери, через яку більшість і користуються програмою, є вбудований VPN із набором власних серверів для доступу до різних заблокованих сайтів. Також слід відзначити і розширені можливості для налаштування зовнішнього вигляду. Ще в Опері з’явились гаманець для криптовалют, онлайн програвач та месенджери у боковій вкладці.

Все б то нічого, але є одне величезне “але”, що псує настрій українським користувачам. Opera для Linux (та й для Віндовс теж) у базових налаштуваннях містить у своєму списку кілька російських пошукових сервісів. І це при увімкненні україномовної локалізації та всіх інших опціях, які визначають місце розташування користувача як Україна.

Щоб їх побачити потрібно у головному меню Опери обрати пункт “Параметри” і знайти опцію “Рушій пошуку” та увійти до розділу “Керування пошуковими системами”. Або ж одразу перейти до цієї сторінки набравши в адресному рядку: opera://settings/searchEngines

набір базових пошукових сервісів браузера Opera в Linux

Тобто розробники вважають нашу країну середовищем для діяльності російських компаній. Проте найголовніше, що ці сервіси не можливо видалити у звичайний спосіб.

Для того, щоб видалити Яндекс пошук із браузера Опера в Лінукс слід зробити кілька додаткових дій.

Спочатку треба закрити вікно програми і переконатися, що завершились усі її процеси. Наступний крок – переходимо до теки
/home/user/.config/opera
де, user – ім’я вашого користувача.

В цій теці знаходимо та відкриваємо у текстовому редакторі файл під назвою Local State. Перед відкриттям файлу обов’язково зробіть його резервну копію. Щоб в разі чого відновити “поламаний” файл.

Далі через інструмент пошуку знаходимо слово country

У знайденому рядку змінюємо значення параметру “country” з “ua” на “us” та параметру “country_from_server” з “UA” на “US”. Таким чином браузер буде орієнтуватись на англомовні пошукові сервіси.

Потім зберігаємо зроблені зміни та закриваємо текстовий редактор. Будьте уважні, необхідно змінити лише вказані літери. Не змінюйте жодних інших символів. Інакше налаштування можуть скинутись до стандартних.

В результаті цих дій зникнуть пошуковики Яндекс та Рамблер і сервіс перекладів Яндекс. Натомість з’являться пошукові рядки від Yahoo, Amazon та Bing.

Ще слід відмітити, що інколи при оновленні програми, зроблені таким чином налаштування, можуть відкотитися до базових. І увесь процес доведеться повторити заново.