Як українізувати браузер Pale Moon

Як українізувати браузер Pale Moon

Під час першого запуску браузер Pale Moon вітає нас англійською. Якщо ви знаєте цю мову, то її можна й залишити. Але все ж краще працюється в програмі коли її інтерфейс локалізований рідною мовою.

Як же зробити так, щоб усі меню та інші елементи цього інтернет оглядача були українськими? Цей процес займе не багато часу і складається з кількох простих дій.

Спочатку необхідно встановити розширення з українською локалізацією. Для цього переходимо на сторінку з перекладом за адресою: https://addons.palemoon.org/addon/pm-langpack-uk/, гортаємо вниз, знаходимо кнопку Install Now та тиснемо на неї. Запуститься стандартний процес інсталяції доповнень браузера. Слід погодитись і на тиснути кнопку “Install now” у новому діалоговому вікні. Програма повідомить про успішне встановлення додатка.

Як українізувати браузер Pale Moon

Подальший процес локалізації можна здійснити в два способи.

Перший – простіший. Необхідно встановити ще одне розширення для Pale Moon під назвою “Pale Moon Locale Switcher”. Саме це доповнення дозволяє перемикати інтерфейс програми на різні мови. Для його інсталяції переходимо до сторінки https://addons.palemoon.org/addon/locale-switcher/ та встановлюємо таким самим чином як описано вище.

Як українізувати браузер Pale Moon

Після успішного встановлення у правому верхньому кутку, на рівні адресного рядка, з’явиться іконка розширення. Тиснемо на неї і у списку мов локалізації обираємо пункт uk-українська. Після цього програма пропонує здійснити перезапуск. Після перезапуску ми матимемо україномовний інтерфейс.

Як українізувати браузер Pale Moon

Другий спосіб є дещо складнішим для новачків і більше підходить для досвідчених користувачів. В даному варіанті не потрібно встановлювати додаткових розширень.

В адресному рядку набираємо: about:config. Тиснемо клавішу Enter. Таким чином ми потрапляємо на спеціальну сторінку детальних налаштувань браузера. Спочатку приймаємо попередження про те, що наші необачні дії можуть призвести до проблем запуску та стабільності роботи програми. Натискаємо кнопку “I promise to be careful!” і отримуємо доступ до “тонких матерій” Pale Moon.

Верхній рядок сторінки є рядком пошуку. В ньому набираємо словосполучення general.useragent.locale. В результаті з’явиться рядок з відповідним параметром. Двічі клацаємо мишкою на ньому. Вигулькне нове діалогове вікно. Саме тут ми маємо мовний код en-US замінити на uk. Далі тиснемо ОК і перезапускаємо браузер.

Як українізувати браузер Pale Moon

Слід зазначити, що зміна мови інтерфейсу не змінює мови для перевірки правопису. Необхідно ще завантажити відповідний словник. Словники розташовані за адресою . Український має назву uk-UA.xpi. Для встановлення двічі кликніть по ньому і він інсталюється вже відомим вам способом.

Ось таким чином ми і отримаємо україномовний інтерфейс у браузері Pale Moon.

Детальніше процес встановлення української локалізації можна поглянути на відео:

https://3speak.online/watch?v=prolinuxua-tv/adbukcql