Офіційний випуск дистрибутиву CentOS Stream 9

Відбувся офіційний вихід нової гілки проекту CentOS — CentOS Stream 9. Згідно із заявами розробників даний дистрибутив буде основою для подальшого формування головного дистрибутиву Red Hat Enterpise Linux 9.

CentOS Stream
зображення redhat.com

Також у повідомленні детальніше роз’яснюється про схему розробки дистрибутиву. CentOS Stream — є операційною системою із безперервною подачею оновлень (continuous-delivery distribution). Перед входження пакетів до офіційного репозиторію вони будуть проходити ряд перевірок (як автоматичних, так і ручних) для забезпечення стандартів RHEL.

Як запевнять розробники, оновлення, що публікуватимуться для CentOS Stream, будуть такі ж як і для наступного проміжного релізу RHEL. Головною метою проекту буде дотримання того самого рівня стабільності, що й раніше.

Щоб досягни задуманого кожен основний випуск CentOS Stream починатиметься зі стабільного випуску Fedora Linux. Наприклад, презентований дев’ятий реліз започатковано з Fedora 34. З такої ж кодові бази розпочато й побудову RHEL 9. Оновлення пакетів після тестування, та у разі відповідності вимогам до стабільності включаються до репозиторію CentOS Stream, а також до “нічної збірки” RHEL. Тобто, CentOS Stream буде попереднім виглядом для майбутнього випуску RHEL.

Разом з тим буде продовжено співпрацю між спільнотою CentOS та командою інженерів RHEL. Для кращого уявлення про цю схему є ось така картинка:

CentOS Stream 9
зображення centos.org

Детальніше про CentOS Stream 9 тут: https://centos.org/stream9/


Джерело: blog.centos.org


Якщо вам не до вподоби така нова схема розробки CentOS погляньте на можливі варіанти заміни у статті “10 альтернатив для CentOS”