Debian отримає пропрієнтарні драйвери

Команда дистрибутиву Debian оприлюднила результати загального голосування стосовно питання про включення до образів системи non-free драйверів та прошивок для обладнання.

У серпні таке питання постало на обговорення серед спільноти розробників Дебіан. Загалом було запропоновано шість варіантів вирішення.

У результаті голосування найбільше голосів отримав варіант під номером 5 — “Change SC for non-free firmware in installer, one installer”. Відповідно до нього буде внесено зміни до Соціального Договору дистрибутиву (Debian Social Contract) у розділ де йдеться про вимоги дотримання вільного програмного забезпечення.

Відповідно до ухвалених нових змін офіційні інсталятори системи для забезпечення кращої підтримки обладнання будуть мати у своєму складі драйвери та прошивки із розділу non-free, які не є частиною Дебіан. При цьому ці пакети будуть автоматично завантажуватись за умовчанням, якщо цього потребуватиме обладнання. А для користувачів які воліють використовувати лише вільні елементи під час завантаження системи буде додано відповідний варіант без пропрієнтарних елементів.

Очевидно вже наступний реліз Debian 12, що з’явиться у 2023 році, буде мати значно кращу сумісність із сучасним обладнанням. І користувачам доведеться менше витрачати часу на налаштування правильної роботи системи. Тим самим дозволивши людям залишатися на улюбленому Дебіан та не переходити на інші дистрибутиви.

Ще одним важливим наслідком є те, що користувачі Дебіан отримуватимуть оновлення безпеки та інші важливі виправлення для прошивок, так само як і для іншого програмного забезпечення. А ще це дозволить дистрибутиву краще розповсюджуватись серед аудиторії тих, кому важливо щоб все працювало “із коробки”.


Джерело: phoronix.com, debugpointnews.com, linuxiac.com