Дайджест новин за 01-11 грудня

Дайджест новин зі світу Лінукс та opensource

Після перерви повертається рубрика “Дайджест новини”, тепер вона міститиме добірку новин не за тиждень, а за більший період часу. В залежності від наявності електрики в укладача.

А в першу декаду першого зимового місяця у світі Лінукс відбулось таке:

Випуск KDE Gear 22.12

Свіжий випуск набору програм для “кед” містить багато цікавих покращень для основних програм. Зокрема у Dolphin з’явився новий режим вибору та функція віддаленого керування правами доступу через спільні ресурси samba. У переглядачі зображень Gwenview реалізовано можливості коригувати яскравість, контраст та гаму під час попереднього перегляду, а також підтримку gimp-файлів xcf. Текстові редактори Kate та Kwite отримали вікно вітання при “порожньому” запуску програми та засіб роботи із клавіатурними макросами.

Детальніше: kde.org


Оновлення браузера Vivaldi 5.6

Щоразу окрім виправлення помилок та інших удосконалень розробники додають яку цікавинку. У цьому випуску в програмі було вбудовано підтримку децентралізованої соціальної мережі Mastodon і разом з тим запущено власний сервер social.vivaldi.net. Ще додано новий пошуковик you.com (для деяких країн).

Детальніше: vivaldi.com


Випуск бета збірки дистрибутива Linux Mint 21.1

Для тесту стали доступні образи бета релізу популярного дистрибутиву Лінукс Мінт. Версія 21.1 отримала ім’я Віра (Vera). Серед оновлень відзначаються свіжі версії стільниць зокрема й Cinnamon 5.6, покращений менеджер драйверів, нова системна тема та нова тема курсора

Детальніше: debugpointnews.com


Випуск 3D-редактора Blender 3.4

Головне нововведення — підтримка Wayland. Тепер програму можна напряму запускати у сесіях, на основі цього протоколу. Також було удосконалено систему рендерингу Cycles, редактор UV Editor та інші інструменти. Інтегровано Intel’s Open Path Guiding Library.

Детальніше: blender.org


Оновлення фото редактора RawTherapee 5.9

Довгоочікуване оновлення принесло появу кількох нових інструментів. Зокрема для видалення зайвих дрібних об’єктів (плям, пилинок чи інших дефектів), автоматичного коригування заваленої перспективи та для локальної корекції області зображення. Покращено ряд інших інструментів. Реалізовано підтримку колірної моделі САМ16. Додано підтримку нових моделей камер, форматів та профілів.

Детальніше:rawtherapee.com

Також відбулись:

Реліз дистрибутива Deepin 20.8

Реліз дистрибутива Sparky 2022.12

Реліз дистрибутива 4Mlinux 41.0

Реліз дистрибутива Kali Linux 2022.4

Реліз браузера Tor Browser 12.0