Дайджест новин за 03 – 09 жовтня

Дайджест новин зі світу Лінукс та opensource

Поки на нас падають ракети, світ продовжує розвиватись і вдосконалюватись.

Оновлення браузера Vivaldi 5.5

зображення vivaldi.com

Нова версія цікавого інтернет-оглядача отримала нову вкладку “Задачі” на бічній панелі, що поєднана з вбудованим календарем програми. Оновлено календар, пошту та читач новинних стрічок зокрема удосконалено автоматичні налаштування обліковок. Також заявлено про покращення швидкості роботи браузера та виправлення великої кількості помилок.

Детальніше: vivaldi.com


Стільця COSMIC Desktop позбавляється від бібліотек GTK

зображення linuxiac.com

Графічне оточення COSMIC Desktop, що розробляється силами компанії System76 на мові програмування Rust для дистрибутиву Pop!OS планується позбавити залежності від бібліотек GNOME. В ході обговорень розробники вирішили повністю перейти на повністю незалежний тулкіт. Ним стала кросплатформна графічна бібліотека Iced, яка орієнтована на Rust і зосереджена на простоті та безпечній типізації. За твердженням інженерів компанії таке поєднання пришвидшить рендерінг інтерфейсу і не потребує динамічного завантаження десятків дрібніших бібліотек.

Тож нас чекає щось нове і цікаве.

Детальніше: linuxiac.com


Безкоштовна підписка на Ubuntu Pro

Компанія Canonical запустила публічну бета-версію нового сервісу під назвою Ubuntu Pro для серверів та робочих станцій. І до цієї події надала можливість безоплатної підписки на нього. Такий подарунок можна отримати для персонального використання не більше ніж на 5 пристроїв, або для невеликих бізнесів.

Ubuntu Pro приходить на зміну програмі Ubuntu Advantage, яка мала підтримувати LTS гілки дистрибутиву до 10 років. Нова концепція передбачає на додачу до критичних оновлень безпеки і закриття вразливостей системи, ще й оновлення до інших застосунків, таких як Ansible, Apache Tomcat, Apache Zookeeper, Docker, Drupal, Nagios, Node.js, phpMyAdmin, Puppet, PowerDNS, Python 2, Redis, Rust, WordPress та інших. Загальною кількістю близько 23 тисяч пакунків.

Ubuntu Pro доступний для всіх Ubuntu LTS, починаючи з версії 16.04.

Детальніше: canonical.com


Також на тижні:

Вийшло ядро Linux Kernel 6.0

Дистрибутив Debian визначився з долею non-free драйверів

Реліз дистрибутива KaOS 2022.10

Реліз програми для аналізу трафіку мережі Wireshark 4.0