Дайджест новин за квітень

Дайджест новин

Квітень був насиченим в плані новин. Вийшло два релізи “великих” дистрибутивів, оновились деякі популярні програми, представлено нове ядро та інше. Про це та інше читайте далі у дайджесті.

Випуск набору програм KDE Gear 23.04

програма AudioTube із набору KDE Gear 23.04

До KDE Gear 23.04 додано нові програми: Tokodon — клієнт для соціальних мереж Мастодон та AudioTube — програвач YouTube музики. Перероблено інтерфейс програми для скріншотів Spectacle та удосконалено дизайн NeoChat. У деяких програмах покращено взаємодію із Wayland. В Kdenlive реалізовано підтримку вкладених монтажних столів. Зроблено чимало різних удосконалень в різних програмах.

Детальніше: kde.org


Реліз браузера Vivaldi 6.0

У програмі з’явилась функція просторів, що можна використовувати для тематичного групування вкладок та швидко між ними перемикатися. Наприклад, розмежовуючи розваги та робочі процеси. Також у новому Вівальді реалізовано можливість створювати власні набори іконок для тем оформлення.

Детальніше: vivaldi.com


Новий Flathub.org

Змінено загальний дизайн на перелік категорій на головній сторінці. Оновлено сторінки програм. Тепер вони містять більше інформації про застосунок. Найбільшим нововведенням є поява системи верифікації. Тобто сайт дає спеціальну позначку перевіреним проектам.

https://odysee.com/@BrodieRobertson:5/flathub’s-new-website-is-1000x-better:0

Детальніше: linuxiac.com


Випущено ядро Лінукс 6.3

У цій версії покращену підтримку пристроїв AMD. Започатковано підтримку процесорів Інтел з архітектурою Arrow Lake. Розширено підтримку датчиків моніторингу материнських плат. Покращено роботу з мережею. Оновлено процеси взаємодії із пристроями зберігання.

Детальніше: news.itsfoss.com


Оновлення браузера Firefox 112

Firefox 112

В контекстне меню миші додано пункт для відкритого показу пароля замість зірочок. Реалізовано можливість додавання на панель кнопки для швидкого доступу до менеджера паролів. Користувачам Убунту стала доступною функція перенесення даних із Chromium, якщо він встановлений із snap-пакунка. Клавіатурним скороченням для відновлення закритої вкладки також можна й відновлювати попередній сеанс роботи. Здійснено інші покращення, оптимізації та усунення помилок і вразливостей.

Детальніше: mozilla.org


Оновлення відео редактора OpenShot 3.1

Програма отримала понад 400 нових відео профілів та новий інтерфейс для них. Покращено роботу із функцією зміни швидкості відео. Реалізовано можливість групової відміни/повторення дій. Удосконалено попередній перегляд кліпів та їхню нарізку. Покращено ряд ефектів та керування із клавіатури. Оптимізовано використання ресурсів.

Детальніше: openshot.org


Оновлення менеджера зображень digiKam 8.0

менеджер зображень digiKam 8.0

Випущено нову гілку потужного застосунку для управління колекціями зображень та їхнього редагування. Серед головних нововведень відзначаються: покращення інтерфейсу, збільшення кількості підтримуваних форматів файлів, додано нові інструменти та налаштування. Покращено роботу з метаданими та пакетною обробкою. Удосконалено пошук, сортування та класифікацію фотографій. Створено новий вебсайт з документацією програми.

Детальніше: digikam.org


В Red Hat анонсовано великі звільнення

Найбільша лінукс компанія теж долучилась до загальносвітової тенденції в IT сфері. Це станеться через те, що корпорація IBM, якій і належить Red Hat, планує звільнити близько 4% працівників.

Детальніше: news.itsfoss.com

Також у квітні:

Визначено дату релізу Дебіан 12. Це відбудеться 10.06.2023.

10 років дистрибутива KaOS. Випущено першу збірку із середовищем Plasma 6

Реліз дистрибутива Linux Lite 6.4

Реліз операційної системи OpenBSD 7.3

Реліз дистрибутива 4MLinux

Випущено графічне середовище LXQt 1.3

Визначено кодове ім’я жовтневого релізу Убунти 23.10 — “Mantic Minotaur”

Реліз аудіо редактора Audacity 3.3

Реліз дистрибутива Ubuntu 23.04

Реліз дистрибутива Fedora 38