Дайджест новин за 10-16 жовтня

Дайджест новин зі світу Лінукс та opensource

Тиждень був мало насичений новинами. Тож і для дайджесту мало назбиралось. Найбільш помітними релізами стали VirtualBox 7.0. та Ardour 7.0.

Реліз графічного середовища KDE Plasma 5.26

зображення kde.org

У цьому випуску основну увагу було приділено удосконаленню віджетів. Додано дві нові програми до спеціальної версії Big Screen (Plasma для телевізорів) — браузер Aura та програвач мультимедія файлів Plank. Також було покращено перемикання між світлою та темною темами. І оновлено та виправлено чимало інших дрібниць та помилок.

Детальніше: kde.org


Випуск цифрової звукової станції Ardour 7.0

зображення ardour.org

Після року від попереднього випуску це оновлення принесло в собі не лише нові функції, а й значні внутрішні зміни в будові програми. Створено офіційні збірки для систем Apple Silicon. Завершено створення офіційних збірок для архітектури 32-біт.

Найпомітнішою візуальною зміною стала поява робочого простору “clip launching”, що подібний до Ableton Live та інших програм і дозволяє більше експериментувати з комбінацією циклів і семплів. Також було додано інтерфейс для роботи із бібліотеками звукових та мідісемплів із великим набором вже вбудованих компонентів. Покращено роботу з міді-файлами та багато інших оновлень.

Детальніше: ardour.org


Реліз програми для віртуалізації VirtualBox 7.0

Відбулось велике оновлення найпопулярнішої, серед непрофесійних користувачів, програми для віртуалізації.

Основні нововведення:

  • додано утиліту для перегляду активності, використання ресурсів та навантаження віртуальних машин на систему
  • реалізовано повне шифрування віртуальних машин (включно з файлами налаштувань та збереженими станами). Функція поки доступна лише у консольному варіанті
  • додано підтримку Secure Boot
  • удосконалено взаємодію із темами оформлення системи.

Також відбулись деякі зміни в інтерфейсі програми. Створено можливість підключення хмарних віртуальних машин. Додано підтримку віртуальних пристроїв TPM 1.2/2.0. Звуковий кодек Vorbis увімкнено за умовчанням для аудіозапису

Детальніше: virtualbox.org


Менеджер файлів Thunar нарешті отримає важливу базову функцію

До Різдва має вийти оновлення графічного середовища Xfce 4.18. Окрім усіх інших новинок у цьому релізі відбудеться впровадження дуже довгоочікуваної для багатьох користувачів функцію.

У файловому менеджері з’явиться можливість перегляду картинок. Зараз саме триває розробка та доопрацювання цієї опції. Наразі відомо, що картинки будуть розташовуватись на лівій чи правій панелі. Ще у новому Thunar має з’явитись окремий розділ із додатковими налаштуваннями.

файловий менеджер Thunar
зображення debugpointnews.com

Детальніше: debugpointnews.com


Також на тижні:

KDE виповнилось 26 років

Blender відсвяткував 20 річний ювілей та у ньому розпочато роботу над підтримкою Wayland

Реліз дистрибутиву Redcore Linux 2201