Дайджест новин за 11-17 липня

У попередній тиждень (з четвертого по десяте липня), не потрапляли до уваги якісь цікаві новини. В розпал літа розробники вирішили зробити перепочинок від значних релізів і подій. Тому і добірка новин була відсутня. А от вже минулий тиждень (11-17 липня) відбулись певні цікаві події з якими і пропоную ознайомитись у цьому дайджесті.

Випуск бета-версії дистрибутиву Linux Mint 21

Дистрибутив Linux Mint
зображення linuxiac.com

Стали доступні для публічного тестування бета збірки дистрибутиву Linux Mint 21 “Vanessa”. Цей реліз засновано на свіжій Убунту 22.04 та ядрі 5.15 і матиме оновлення до 2027 року. Традиційно наявні три головні графічні середовища із такими версіями Cinnamon 5.4, Xfce 4.16 та MATE 1.26. Відбулась зміна стеку, що відповідає за блютуз з’єднання. Удосконалено мінтівський набір програм Xapps.

Дата фінального релізу поки не визначена. Очікується його поява вже в кінці липня.

Детальніше: linuxiac.com


Реліз програми для електронних книжок Calibre 6.0

Серед головних нововведень цієї значної версії відзначається поява складного повнотекстового пошуку. Додано підтримку процесорів на архітектурі ARM та завершено підтримку процесорів 32-біт. Здійснено перехід на бібліотеку Qt6. Оновлено драйвери пристроїв. Реалізовано кнопку “Read aloud” для читання тексту з використанням синтезатора мовлення.

Детальніше: calibre-ebook.com


Завершення підтримки дистрибутиву Ubuntu 21.10

зображення 9to5linux.com

Існування дистрибутиву Убунту 21.10 “Impish Indri” підходить до закінчення. Від 14 липня 2022 року для цієї збірки більше не будуть виходити оновлення. Реліз з’явився у жовтні 2021 і відзначився наявністю графічного середовища Gnome сорокової серії, підтримкою пропрієнтарих драйверів Нвідіа для сесії Wayland та перехід браузера Firefox у формат snap пакунку.

Користувачам рекомендовано оновитись до Ubuntu 22.04 LTS.

Детальніше: 9to5linux.com


Реліз дистрибутиву Rocky Linux 9.0

Дистрибутив Rocky Linux

Вийшла ще одна збірка, що є кандидатом для заміни класичного CentOS. Випуск сумісний із Red Hat Enterpise Linux 9 та буде мати підтримку до 31 травня 2032 року. Підтримує архітектури x86_64, aarch64, ppc64le та s390x. Базовою стільницею визначено Gnome 40 також є готові версії з KDE Plasma та Xfce.

Детальніше: rockylinux.org


Реліз браузера Tor Browser 11.5

зображення torproject.org

Відбувся помітний випуск відомого інтернет оглядача для збереження анонімності та приватності Tor Browser 11.5. Реліз засновано на ESR гілці Firefox 91. Серед головних змін відзначаються наступні. Реалізовано новий інтерфейс для автоматичного налаштування обходу блокування мережі Tor. Удосконалено секцію налаштування параметрів мережі Tor.

Змінено вигляд блоку інформації з даними про містки вузлів та додано можливості їхнього збереження для повторного використання. За умовчанням увімкнено режим Https-only. Покращено підтримку шрифтів. Також удосконалено версію для пристроїв на базі операційної системи Android.

Детальніше: blog.torproject.org