Дайджест новин за 17-23 жовтня

Подій у цей період знову мало. Розбавили тишу лише вихід нової Убунти та Вогнелиса.

Дайджест новин зі світу Лінукс та opensource

Оновлення браузера Firefox 106

Серед новинок випуску відзначається розширення функціональності роботи з pdf файлами. Зокрема реалізовано можливість додавання простих текстових блоків і графічних поміток. Також для Віндовс можна встановити браузер як програму для пдф за умовчанням.

Найпомітнішим нововведенням в інтерфейсі Вогнелиса стала поява на панелі вкладок кнопки “Firefox View” з інформацією про стан синхронізації вкладок, нещодавно закритими вкладками та із можливістю встановити колір вікна браузера із запропонованих палітр Colorways. Загалом не надто корисна штука.

Зроблено більш помітний вигляд вікна у приватному режимі. Також удосконалено роботу жестів на лінукс системах із Wayland.

Детальніше: mozilla.org


Програми на Flathub отримають значок перевірки

Для захисту всіх користувачів найбільше сховище Flatpak пакунків впровадить нову функцію перевірки програм що надходять до нього. Відмітка про перевірку також має допомогти користувачам у прийнятті рішення про встановлення програми.

Поки не відомо як це остаточно буде виглядати візуально і про точну процедуру не повідомляється. Попередньо відомо, що такий значок отримають програми, які явно додали до сховища ті, хто володіє відповідним репозиторієм на GitLab/GitHub та доменом ідентифікатора програми.

Детальніше: debugpointnews.com


Визначено ім’я для дистрибутива Debian 14

Як відомо, кожен випуск дистрибутиву Дебіан має своє персональне ім’я. Імена обираються не просто так з голови. Кожна назва це ім’я персонажа із популярного мультфільму “Історія іграшок”. І от цього разу дійшла черга до персонажа із четвертого епізоду.

Отже, Debain 14 буде називатись “Forky”. Ця іграшка створена героїнею із набору сміття. В українському перекладі більш знаний як “Виделик”.

Детальніше: phoronix.com


Також на тижні:

Реліз дистрибутива Ubuntu 22.10

Реліз дистрибутива Tails 5.5

Вихід операційної системи OpenBSD 7.2