Дайджест новин за 24 – 30 жовтня

Помітних новин у світі Лінукс якось вже надто мало. Тому традиційний дайджест довелось робити об’єднавши два тижні. Та й перебої з електропостачанням не сприяють моніторингу за новинами. То ж поки у цієї рубрики буде перерва.

Дайджест новин зі світу Лінукс та opensource

Випуск дистрибутива Fedora 37 перенесено

Відповідно до попереднього графіка новий реліз дистрибутива Федора мав з’явитись ще 25 жовтня із запасною датою на перше листопада. До цієї події було заплановано провести віртуальний захід “Fedora Linux 37 Release Party”, на якому розробники мали б більше розповісти про новинку. Проте плани змінила знайдена критична вразливість у важливому компоненті системи — бібліотеці OpenSSL. І в наслідок цього дату релізу перенесли. Спочатку на 4-5 листопада, а потій і зовсім посунули на два тижні. На разі фігурує дата виходу Fedora 37 15 листопада.

Детальніше: linuxiac.org


Реліз гри Super Tux Kart 1.4

У свіжій версії гри виправлено важливу помилку, що призводило до падіння програми у MacOS. Впроваджено початкову підтримку рендеру VulKan. Покращено наявні доріжки та карти. Додано пару нових доріжок, текстуру та карт. Відкориговано розташування предметів на офіційних доріжках для чеснішої гри. Додано новий режим гри Lap Trial. Реалізовано підтримку HidPI в SDL2. Зроблено удосконалення в роботі через мережу.

Детальніше: blog.supertuxkart.net


Оновлення графічного середовища LXQt 1.2

У менеджері файлів PCManFM-Qt з’явилась історія пошуку, додано можливість розділених списків для пошуку за ім’ям та вмістом. Покращено роботу емулятора термінала.

Продовжується робота над підтримкою Wayland. Реалізовано підменю сортування у переглядачі зображень. Покращено утиліту для скріншотів. Значні оновлення зроблено у перекладах. Виправлено ряд старих помилок та зроблено багато інших дрібних покращень.

Детальніше: lxqt-project.org


Новини від Linux Mint

У щомісячному блозі розробники повідомили про розширення підтримки Flatpak. Тепер програми, що встановлені цим новітнім способом можна оновлювати через вбудований менеджер оновлень системи разом із традиційними пакунками.

Зроблена деяка організація із дозволами, що потребують паролів. Покращено розташування іконок на панелі в Cinnamon. Також зроблено кілька дрібних візуальних змін.

Детальніше: blog.linuxmint.com


Також за цей період:

Визначено ім’я для Ubuntu 23.04. Квітневий реліз називатиметься “Місячний Лобстер” (“Lunar Lobster”)

Завершено підтримку ядра 5.19

Лінус Торвальдс пропонує завершити підтримку архітектури процесорів intel i486 в ядрі

Реліз дистрибутива Linux Lite 6.2

Оновлення Zorin OS 16.2

OpenSUSE представила для тестування новий інсталятор