Дайджест новин за 29 серпня — 4 вересня

Хоч літо і завершилось, але загальна активність на тижні була не значна. Тому й якихось надто важливих подій не відбулось. Про найцікавіше читайте далі.

Реліз дистрибутиву Nitux 2.4.0

зображення linuxiac.com

Головною новинкою у випуску стало впровадження за умовчанням оновленого до версії 5.19.5 спеціального ядра XanMod Kernel. Яке призначене для забезпечення стабільної та плавної роботи системи з низькими затримками. Також було оновлено основу стільниці до KDE 5.25.4 та KDE Frameworks 5.97.0 з KDE Gear 22.08. Додано нові програми із проекту MauiApps — Agenda(календар) та Strike (ide). Ще повідомляється про удосконалення центру керування програмами та видалення Libre Office із базового інсталяційного набору.

Детальніше: linuxiac.com


Новини від LinuxMint

Розробники повідомляють про завершення циклу підтримки LMDE 4 Debie і рекомендують здійснити оновлення до актуального LMDE 5. Ще зазначають, що в Cinnamon наявні деякі помилки. Також продовжується робота з покращення утиліти для оновлення, в якій виявлено певні проблеми з “осиротілими пакунками”. Незабаром має покращитись і Центр програм в якому показуються пакети не лише з репозиторію дистрибутиву, а й з Flathub.

Детальніше: blog.linuxmint.com


Ubuntu Unity офіційно прийнято до списку Ubuntu Flavor

зображення 9to5linux.com

Компанія Canonical підтвердила заявку від розробника збірки Ubuntu Unity на включення її до офіційного переліку збірок дистрибутиву Убунту. Вже в найближчому релізі Убунту 22.10, що з’явиться у жовтні 2022 року, образ на базі стільниці Unity 7 буде означено як один зі спільноти Убунту.

Детальніше: 9to5linux.com


Розпочато конкурс шпалер для Ubuntu 22.10 Kinetic Kudu

зображення ubuntu.com

До 16 вересня приймаються графічні роботи та фотографії для оновлення набору шпалер у майбутній реліз Убунту 22.10. До 23 вересня триватиме голосування. І вже в кінці місяця в бета-реліз, і далі у фінальний образ, увійдуть зображення від двох переможців, які наберуть найбільшу кількість балів. А найкращі десять робіт будуть оприлюднені в соціальних медіа та на сайті дистрибутиву. Таким чином автори отримають можливість представити свою творчість широкій аудиторії.

Детальніше: discourse.ubuntu.com