Завершення підтримки Linux Kernel 5.17

Повідомляється про завершення підтримки ядра Лінукс 5.17.

Після нещодавнього випуску версії 5.17.15 ядро переходить у статус EOL (End-of-Life). Це означає, що для цієї гілки розробники більше не будуть робити жодні оновлення. Таким чином завершується її актуальність і знижується безпечність використання.

Загалом ядро 5.17, яке випустили у березні 2022 року, із лише 15 релізами стало найкоротшим за тривалістю підтримки. Серед функцій які були в ньому реалізовано відзначається нова підсистема “AMD P-State”, оновлена підсистема fscache, підтримка криптографічної хеш-функції BLAKE2 генератора випадкових чисел, нова функція перевірки таблиці сторінок для кращого захисту системи від деяких загроз та багато іншого.

Користувачам рекомендовано оновитись до Linux Kernel 5.18 яка з’явилась у травні 2022 року і тепер знаходиться в стадії активної розробки та підтримки. У цьому ядрі додано чимало нових функцій, що стануть корисними власникам найсвіжіших пристроїв, зокрема покращення продуктивності планування процесів на процесорах AMD Zen, підтримка 64-розрядних контрольних сум цілісності на пристроях NVME та інше.

Деякі дистрибутиви, переважно з ковзаючим типом оновлення, вже надають можливість встановити ядро 5.18. Також його можна встановити і для Дебіанівських та Убунтоподібних збірок. Як варіант ще пропонується повернутись на LTS гілки ядра 5.15 та 5.10. Які отримуватимуть оновлення до 2023 та 2026 років відповідно.


Джерело: 9to5linux.com