Реліз лінукс дистрибутива Fedora 37

Після двох перенесених термінів нарешті став доступний для завантаження фінальний офіційний випуск дистрибутива Fedora Linux 37.

Реліз поставляється із ядром 6.0. Спочатку у планах була версія 5.19, але завдяки перенесенню терміна релізу користувачі отримали свіжу гілку ядра.

Головне графічне середовище GNOME оновлено до 43 версії. У ньому з’явились нове меню для швидких налаштувань, підтримка Web Apps, покращена інформативність про оновлення прошивок та обладнання. Продовжено удосконалення “ґномівських” програм на GTK4.

Також нова Федора має й інші стільниці в окремих “спінах”: Plasma 5.26, LXQt 1.1.0, Xfce 4.16, MATE 1.26 та Cinnamon 5.4. Базовим браузером є Firefox 106,а офісним пакетом Libre Office 7.4.2. Стосовно системних компонентів то оновлені Python 3.11, Perl 5.36, Django 4.0, PHP 8.1, Golang 1.19, Node.js 18, OpenJDK 19 та інші.

Також були внесені деякі зміни, для скорочення часу встановлення. Наприклад, локалізації для Firefox було розділено на під пакети, також було подрібнено на під пакети пакунки для gettext.

Серед інших системних нововведень відзначається впровадженням нової політики криптографії TEST-FEDORA39, яка є сучасним рішення і в майбутніх релізах має стати основною. Оскільки підписи стандарту SHA-1 вважаються менш безпечними. Також в анонсі випуску зазначається про полегшення запуску сервера на віртуальних машинах завдяки створенню KVM-диска для Fedora Server.

У цьому релізі набір офіційних видань поповнився двома новими збірками — Fedora CoreOS та Fedora Cloud Base. Fedora Cloud Base позиціюється як рішення для запуску в приватних та публічних “хмарах”. А Fedora CoreOS є легкою операційною системою для надійного масштабування контейнерного типу на основі атомарних оновлень.

Ще одним помітним нововведенням Fedora 37 є довгоочікувана повноцінна підтримка платформи Raspberry Pi 4, зокрема й апаратне прискорення відео. Разом з тим було припинено підтримку одноплатних комп’ютерів на основі архітектури ARMv7.

З повним переліком усіх змін можна ознайомитись на офіційній сторінці: https://docs.fedoraproject.org/en-US/fedora/latest/release-notes/


Джерело: fedoramagazine.org