Графічному редактору GIMP – 25!

25 років років тому 21 листопада 1995 року Петер Маттіс (Peter Mattis) анонсував новий графічний редактор під назвою GIMP (акронім від фрази GNU Image Manipulation Program), який став одним із флагманів прикладного програмного забезпечення.

автор зображення Aryeom

Розпочавшись як курсовий проект двох студентів Петера Маттіса и Спенсера Кімбелла GIMP підняв opensource на ще один рівень. Окрім, власне програми, це починання започаткувало ще одну важливу для світу Linux річ – бібліотеку GTK (GIMP ToolKit). Яка нині використовується для створення незліченної програм та навіть є основою для кількох графічних середовищ.

gimp

За ці чверть століття в житті GIMP відбулось чимало подій.

Це і виокремлення бібліотек GTK та GEGL в окремі потужні проекти, що використовуються багатьма розробниками. Це і поява Вілбера – талісмана і маскота програми, якого ви можете побачити на іконці та стартовій заставці програми. Це і зустрічі-конференції.

На разі розробники вибачаються, що на честь ювілею не мають для користувачів якихось грандіозних новин, але вони продовжують щоденно працювати “лупаючи сю скалу”.

“Щодня ми на крок ближче до завершення нудної, але надзвичайно важливої ​​роботи з рефакторингу GIMP, щоб створити шлях для значних нових речей. Те, що ми маємо намір робити давно. Те, чого користувачі очікували ще довше.”


Prolinuxua приєднується до вітань і сподівається, що GIMP буде й далі удосконалюватись надаючи користувачам потужні інструменти і можливості для роботи та творчості


Джерело: gimp.org