Випуск офісного пакета програм LibreOffice 7.3

Представлено новий реліз найпопулярнішого альтернативного набору офісних програм LibreOffice 7.3 Community.

Libre Office 7.3

Цим випуском започатковано нову гілку програми тому не обійшлось без довго переліку змін та покращень. Але поки для більшості користувачів рекомендовано залишатись на попередній стабільній версії до усунення основних помилок.

У LibreOffice 7.3 продовжено роботу над трьома основними напрямками удосконалення сумісності форматів:

  • розробка нових функцій, що якісно впливають на сумісність із документами Microsoft Office (наприклад, нова обробка відстеження змін у таблицях при переміщенні тексту);
  • покращення швидкості роботи під час відкриття великих файлів DOCX та XLSX/XLSM, збільшення швидкості візуалізації деяких складних документів та інше;
  • покращення фільтрів експорту-імпорту у форматах DOC (значно покращений імпорт списку/нумерації); DOCX (удосконалено імпорт списків та нумерації; гіперпосилання, додані до фігур, тепер імпортуються/експортуються; виправлення дозволу на редагування; відстеження змін стилю абзацу); XLSX (зменшена висота рядка для файлів Office XLSX; відступ комірки не збільшується при кожному збереженні; виправлено дозвіл на редагування; краща підтримка діаграм XLSX); та PPTX (виправлено взаємодію та гіперпосилання на зображеннях; виправлено неправильний імпорт/експорт колонтитулів слайдів PPTX; виправлено гіперпосилання на зображеннях і фігурах; прозора тінь для таблиць).

Також слід відзначити кілька нових функцій. Зокрема, можливість генерації як QR-кодів, так і штрихкодів. Функція розташована у меню Вставка – Об’єкт.

В усіх складових частина пакету зроблено єдині значення для визначення товщини ліній. Оновлено стандартну тему піктограм Colibre. Покращено виділення помилок в тексті. Прискорено швидкість експорту складних документів до формату pdf.

У текстовому процесорі Writer реалізовано можливість додавання посилань до фігур (об’єктів). Додано підтримку відслідковування переміщення тексту. Покращено відстеження зміни форматування та стилів абзаців.

В табличному процесорі Calc реалізовано підтримку автоматичного доповнення рядка в стилі Bash. З’явилась можливість фільтрації елементів за кольором тексту в клітинці та фоном клітинки.

Програма для презентацій Impress та програма для малювання Draw отримали перелік розмірів екрану, що сумісні із розмірами в PowerPoint. Також було покращено 3D вигляд фігур із різними темами.

З описом усіх змін та покращень можна ознайомитись тут: https://wiki.documentfoundation.org/ReleaseNotes/7.3


Джерело: blog.documentfoundation.org