Реліз дистрибутиву Linux Mint 21

Відбувся офіційний випуск популярного дистрибутива Linux Mint 21 із кодовим ім’ям “Vanessa”.

дистрибутив Лінукс Linux Mint 21 "Vanessa"
зображення linuxmint.com

Цей реліз створений на основі пакетів цьогорічної LTS збірки Ubuntu 22.04 та Linux ядра 5.14. Розробники продовжують напрямок сумісності з убунтівськими репозиторіями та удосконалення стабільності та уніфікації операційної системи.

Активна розробка релізу, із впровадженням нових функцій відбуватиметься до 2024 року, а виправлення помилок та безпеки формуватимуться до 2027 року.

Головні зміни в Linux Mint 21:

  • Програму керування Bluetooth-з’єднаннями Blueberry замінено на Blueman із покращеною підтримкою роботи зі звуковими пристроями
  • оновлення графічного середовища Cinnamon 5.4. В якому оформлення вікон було переведено на використання тем GTK, та оновлено менеджер вікон Muffin. (Версії інших стільниць — Xfce 4.16, Mate 1.26)
  • додано нову програму xapp-thumbnailers з допомогою якої в менеджері файлів реалізовано показ ескізів для AppImage, ePub, обкладинок альбомів MP3, зображень формату RAW та Webp.
  • здійснено ряд удосконалень програм із набору X-Apps. Зокрема додано підтримку формату Webp до переглядача зображень Xviewer та покращено показ картинок. Утиліта для резервування Timeshift включена до пакету і тепер розробляється за участі Лінукс Мінт. Реалізовано дублювання нотаток та циклічний вибір кольорів для заміток в програмі Sticky Notes.
  • покращено роботу із принтерами та сканерами із використанням протоколу IPP.
  • оновлено теми оформлення Mint-X та Mint-Y.

Детальніше про Linux Mint 21 “Vanessa” на сайті дистрибутиву: linuxmint.com