Випуск графічного середовища LXQT 1.1

Представлено новий реліз легкого графічного середовища створеного з використанням бібліотеки Qt LXQt 1.1. Стільниця побудована на основі актуальної LTS версії Qt 5.15.

LXQT 1.1
зображення linuxiac.com

Попередня версія вийшла пів року тому і новий реліз увібрав у себе чимало удосконалень та нововведень.

Серед найпомітніших змін відзначається менеджер файлів PCManFM-Qt. Він отримав підтримку інтерфейсу DBus, із можливістю використання в інших програмах, наприклад у веб-браузерах для показу та роботи з файлами і теками. Також у меню “Файл” було додано пункт, що показує список нещодавно використаних файлів. А у контекстному меню для тек з’явився елемент “Відкрити в терміналі”.

LXQT 1.1
зображення linuxiac.com

Ще одним помітним моментом випуску стало покращення роботи з темами оформлення. Було додано нову тему та кілька нових шпалер. Також додано відповідні стилям віджетів палітри Qt для кращого візуального суміщення. Їх можна знайти в налаштуваннях середовища у розділі «Зовнішній вигляд» -> «Стиль віджета» -> «Палітра Qt».

Що повідомляється, що значно покращилась робота із закладками у емуляторі терміналу QTerminal і вирішені деякі проблеми при використанні його у випадному режимі. Покращено взаємодію із закладками.

Отримала покращення і панель LXQt panel. Зокрема усунено проблеми із показом системного лотка якщо увімкнена опція автоматичного приховування панелі. Окрім того, реалізовано можливість додавання кількох областей сповіщень.

Серед інших оновлень є ще такі:

  • для менеджера керуванням живлення додано функцію показу піктограми в системному лотку із показом рівня заряду батареї акумулятора
  • в головному меню з’явились два нові варіанти розташування елементів Compact та Simple
  • покращено віджет вибору кольорів із екрану
  • в розділі налаштувань зовнішнього вигляду додано окрему секцію для визначення стилів GTK
  • оновлено стандартний вигляд стільниці.

Детальніше про всі оновлення на сайті проекту: https://lxqt-project.org/release/2022/04/15/lxqt-1-1-0/


Джерело: linuxiac.com