Дайджест новин за тиждень 06-12 червня

Літній період дається в знаки тому тиждень був не надто насиченим на значні релізи та події. Але все ж якийсь рух у середовищі opensource відбувається.

Випуск стільниці Regolith Desktop 2.0

Regolight Desktop
зображення omgubuntu.co.uk

Вийшла нова версія цікавої стільниці Regoligt Desktop. Попередній випуск 1.6 відбувся ще минулого літа, тому відбулось декілька помітних змін. Відбувся перехід стільниці на основу GNOME Flashback. Лаунчер rofi замінено на ilia. Створено власний центр керування системою regolith-control-center. Додано дві нові утиліти для налаштування системи (lago та regolith-diagnostic)

Детальніше: omgubuntu.co.uk


GitHub закриває розробку текстового редактора Atom

В блозі сервісу GitHub повідомляється, що з 15 грудня 2022 репозиторії Атом та пов’язані з ним сховища будуть архівовані і стануть доступні лише для читання. Таке рішення пояснюється стагнацією розробки програми та переведенням вивільнених ресурсів на роботу проекту GitHub Codespaces. Натомість користувачам радять перейти на інший популярний застосунок для програмування — редактор Visual Studio Code від Майкрософт.

Детальніше: github.blog


Випуск дистрибутиву OpenSUSE Leap 15.4

OpenSUSE Leap 15.4
зображення news.opensuse.org

У слід за виходом комерційної версії SUSE Linux Enterprise 15 SP4 з’явився його безкоштовний варіант OpenSUSE Leap 15.4. Збірка створена на основі ядра 5.14 і отримала всі необхідні оновлення безпеки. Користувачі отримали актуальні версії програм та графічних середовищ. Зокрема KDE Plasma 5.24 LTS, GNOME 41 та Xfce 4.16. Також оновився набір пакетів для розробників та професійного використання. Mesa 21.2.4, systemd 249.10, Python 3.10, PHP 8.1, Perl 5.26.1, Rust 1.59, Ruby 2.5, Go 1.17, OpenSSL 3.0, sudo 1.9.9 та інші.

Також слід нагадати, що через шість місяців підтримка попереднього релізу 15.3 буде завершена

Детальніше: news.opensuse.org


Реліз програми Blender 3.2

У цьому випуску серед безлічі удосконалень та покращень слід відзначити появу нового типу рендерингу та багато нових інших функцій у Cycles. Реалізовано можливість рендерингу для відеокарт родини AMD Radeon RDNA и RDNA2, включно із моделями Radeon RX 5000, RX 6000 та Radeon Pro W6000. Додано нові інструменти для малювання, удосконалено функціональність роботи з кольорами та тінями.

Детальніше: blender.org


Реліз платформи для стрімінгу відео PeerTube 4.2

Peer Tube
зображення linuxiac.com

Головним нововведенням випуску стала можливість редагування відео через вебінтерфейс. Іншим удосконаленням є деталізована інформація про статистику відео. Було реалізовано функцію збереження live-трансляцій з метою їхнього повторного відтворення. Також додано можливість користувачам змінювати тривалість затримки прямих трансляцій.

Детальніше: linuxiac.com


Випуск стільниці Cinnamon 5.4

Наступний реліз дистрибутиву Linux Mint 21 матиме оновлену стільницю Cinnamon 5.4. І поки реліз ще не вийшов стали відомі деякі подробиці випуску. У новій “кориці” будуть новий стабільніший віконний менеджер та інтерпретатор JavaScript засновані на сучасних версіях цих елементів із GNOME. Ще обіцяють спливне вікно для термінала, вдосконалення аплетів, покращену навігацію клавішами для меню програм. А також численні виправлення помилок, покращення документації та інших основних компонентів.

Детальніше: 9to5linux.com