Дайджест новин 13-19 червня

Літня активність у більшості сферах традиційно не надто висока, але все ж дещо та й відбувається. Тому кілька цікавих новин для дайджесту назбиралось.

Реліз стільниці Plasma 5.25

KDE Plasma Desktop
зображення kde.org

Очікуваний багатьма фанатами випуск графічного середовища містить в собі чимало цікавостей та нових можливостей. Серед головних “фішок” відзначається ефект огляду для перегляду всіх відкритих вікон на віртуальних стільницях, щось схоже є у Ґномі. Додано нові функції для жестів тачпадів та сенсорних екранів.

Реалізовано синхронізацію колірних акцентів із зображенням тла стільниці. Створено нові візуальні ефекти. Повний перелік покращень за посиланням у джерелі.

Детальніше: kde.org


Випуск GIMP 2.10.32

GIMP 2.10.32
зображення linuxiac.com

Перед випуском третьої гілки програми розробники продовжують додавати до редактора растрової графіки нові функції та здійснювати удосконалення вже наявних. Цього разу найпомітнішою новинкою релізу стало додавання підтримки імпорту 8 та 16 бітних файлів формату CMYK TIFF. Ще відтепер Ґімп може працювати з форматами BigTIFF та JPEG-XL, також покращено роботу зі DDS та іншими форматами. Було удосконалено роботу інструменту “Текст” в якому покращено роботу із локалізованими гліфами. Зроблені й деякі візуальні покращення інтерфейсу.

Детальніше: linuxiac.com


Доступний для завантаження дистрибутив Ubuntu Core 22

Canonical презентувала свіжу версію компактної Убунту для пристроїв інтернету речей та інших специфічних завдань. Головною відмінністю від стандартної Убунти є монолітність базового образу системи та десятилітня підтримка. Реліз базується на актуальній LTS 22.04. Серед нових функцій відзначається бета-доступ до роботи ядра в режимі реального часу, набори перевірки для встановлення конкретно визначеної версії snap-пакунку, групи квот для обмежень на використання ресурсів службами всередині snap, підтримка скидання стану до заводських налаштувань та наявність завантажувача Piboot для Raspberry Pi.

Детальніше: omgubuntu.co.uk


Реліз дистрибутиву Manjaro Linux 21.3

зображення forum.mangaro.org

Вийшла нова збірка відомого арч-дистрибутиву Manjaro 21.3 “Ruah”. Образи створені на основі ядра 5.15 LTS, мають інсталятор Calamares фінальною версією 3.2 та pamac 10.4. Основні стільниці представлені Gnome 42.2, Xfce 4.16 та Kde Plasma 5.24.5

Детальніше: forum.manjaro.org