Дайджест новин за тиждень

Тиждень не був багатим на новини. Найпомітнішою подією став вихід нової версії Inscape 1.2. Про деякі інші, не такі гучні новини читайте далі.

Бета-версія стільниці Plasma 5.25

зображення kde.org

Представлено бета-версію стільниці Плазма 5.25 від проєкту KDE. Тестувальники та всі охочі можуть познайомитися з різними новими “фішка” релізу та повідомити про виявлені проблеми у роботі. Найпомітніші зміни випуску такі. Підтримка акцентованих кольорових смужок для заголовків та інші налаштування кольорів, різні нові анімації та візуальні ефекти. Додаткова рухома панель для тем Плазми. Удосконалення жестів для сенсорної панелі. Та багато іншого.

Детальніше: kde.org


Реліз дистрибутиву Red Hat Enterprise Linux 9.0

зображення 9to5linux.com

Представлено випуск комерційного дистрибутиву для професійного використання RHEL 9.0. Реліз базується на лінукc ядрі версії 5.14. Повідомляється, що дистрибутиві покращено продуктивність роботи веб-консолі. Реалізовано можливості створювати образи для централізованого розгортання. Застосовано нові профілі безпеки, підтримку цифрових хешів та сигнатур IMA (Integrity Measurement Architecture). Інтегровано OpenSSL 3. За умовчанням вимкнено парольний вхід для root в ssh.

Детальніше: redhat.com


Оновлення дистрибутиву Kali Linux 2022.2

зображення linuxiac.com

Другий в цьому році випуск спеціалізованої збірки Kali Linux отримав свіжі стільниці Gnome 42 та KDE Plasma 5.24 із відповідними оновленнями компонентів. Також оновлено й XFCE. Додано пакети python3-pip та python3-virtualenv. Додано інструменти для роботи зі знімками файлової системи Btrfs. Додано ряд нових утиліт

Детальніше: linuxiac.com


HP випустить ноутбук зі встановленою Linux Pop!_OS

Відома компанія виробник комп’ютерної техніки анонсувала створення спеціальної моделі ноутбуків HP Dev One для розробників. Він матиме встановлену із заводу операційну систему Pop!_OS. Попередня ціна пристрою починається від 1099 $. Із технічних деталей відомо лише про восьмиядерний AMD Ryzen 7 Pro із графікою AMD Radeon Graphics, 16 Гб оперативної пам’яті та диск NVMe M.2 SSD на один терабайт. Більше деталей буде відомо у червні.

Детальніше: omgubuntu.co.uk