Дайджест новин за тиждень 20-26 червня

Стандартні календарні випуски нових версій без гучних релізів. Такий основний підсумок минулого тижня в світі Лінукс.

Реліз дистрибутиву KaOS 2022.06

зображення linuxiac.com

Арч-подібний дистрибутив цього разу отримав найсвіжішу стільницю KDE Plsama 2.25 та KDE Frameworks 5.95 із KDE Gear 22.04. Додатково відзначається поява віртуальної клавіатури на екрані входу та блокування. Іншим помітним моментом випуску є покращення в інсталяторі, на основі нового Calamares 3.3, підтримка встановлення на зашифровані розділи та роботу з ними. Ще повідомляється про включення до образу нового драйверу для відеокарт Нвідіа.

Детальніше: linuxiac.com


Оновлення редактора відео Shotcut 22.06

Окрім звичних виправлень помилок в програмі з’явились нові можливості для роботи з двовимірною векторною графікою та анімацією завдяки інтеграції із редактором Glaxnimate. Було реалізовано підтримку анімації у форматах Lottie та JSON. Додано нові звукові фільтри та синхронізація відеодоріжок за схожим рівнем звуку.

Детальніше: shotcut.org


Оновлення редактора знімків екрану Flameshot 12

зображення omgubuntu.co.uk

В цій програмі для створення скріншотів програмі реалізовано роботу із шарами, як в інших редакторів графіки. Додано новий інструмент збільшення для точнішого вибору ділянки (потребує окремого увімкнення). Зроблено нові налаштування для вибору кольорів. Покращено швидкість роботи із буфером обміну та збереженням знімків у файл.

Детальніше: omgubuntu.co.uk


Випуск дистрибутиву EndeavourOS 22.6 “Artemis”

зображення 9to5linux.com

Ще одна свіжа збірка на основі Арч Лінукс. Вона має актуальні ядро 5.18 та графічну підсистему Mesa 22.1. Серед змін зазначається перехід на менеджер звуку WirePlumber. Додано підтримку для функції відкату до старіших версій програмних пакунків. В середовищах Xfce4 та i3 вимкнено автоматичний запуск firewall-аплету. В образах для архітектури ARM покращено процес інсталяції.

Детальніше: 9to5linux.com


Можлива поява Rust для ядра в Linux Kernel 5.20

Виступаючи минулого тижня на конференції The Linux Foundation’s Open-Source Summit, Лінус Торвальдс розповів про можливості Rust в ядрі Linux і про те, що він вже незабаром може бути включений до ядра.

Торвальдс зазначив, що вже дуже скоро вони планують об’єднати інфраструктуру Rust з ядром. І це, можливо, навіть відбудеться для наступного релізу, маючи на увазі підготовку до Linux 5.20.

Також засновник операційної системи вважає, що Лінукс після тридцяти років свого існування все ще живий проект. Трохи більше про виступ тут.

Детальніше: phoronix.com


Оновлення відео редактора Pitivi 2022.06

зображення 9to5linux.com

Після річної перерви випущено нову версію мало поширеного редактора для нелінійного монтажу відео. Ця версія програми поповнилась новими можливостями, такими як відстеження та розмивання об’єктів, новий режим змішування. Було додано функцію додавання тіней та рамок тексту до заголовків кліпу. З’явився VU індикатор звуку у вікні попереднього перегляду.

Детальніше: 9to5linux.com