Дайджест новин за тиждень (09-15 травня)

Минулого тижня окрім випуску Fedora Linux 36 та відкриття коду драйверів Nvidia відбулись й інші релізи програмного забезпечення. Пропоную ознайомитись із найпомітнішими з них.

Оновлення NetworkManager 1.38

зображення 9to5linux.com

У новій версії популярного менеджера для управління мережею покращено підтримку стандарту IPv6 та удосконалено роботу з точками доступу WiFi. Також було видалено підтримку кількох застарілих режимів шифрування безпровідних мереж (WEP, SAE/WPA3). Реалізовано функцію скорочення довгих імен хостів отриманих від DHCP.

Джерело: 9to5linux.com


Програма KDE Connect випущена для iPhone та iPad

Випущено офіційні версії для iPhone та iPad програми синхронізації з мобільними пристроями KDE Connect. Застосунки ще не повністю відтворюють можливості андроїд версії. Але тепер для користувачів пристроїв Apple доступні функції спільного буферу обміну, віртуального тачпаду, пульту для презентацій та виконання команд на комп’ютері з телефону.

Детальніше: omgubuntu.co.uk


Оновлення дистрибутиву RHEL 8.6 та його безкоштовних аналогів

Представлено реліз комерційного дистрибутиву Red Hat Enterprise Linux 8.6. Операційна система отримала свіжіші версії для мов програмування Rust та Go. Оновлено інструментарій LLVM. Додано компілятори Perl 5.32 та PHP 8.0. Оновлено серверні та системні пакети. Виправлено вразливості й тому подібне.

Також вийшли відповідні оновлення збірок, що є бінарно сумісними з RHEL 8.6 та пропонуються як заміна класичній CentOS — EuroLinux, Alma Linux, Rocky Linux.

Детальніше: redhat.com


Оновлення аудіоплеєру DeadBeef 1.9

плеєр DeadBeef

У програвачі з’явилися “режим дизайну” для інтерфейсу на основі фреймворку Cocoa, нова візуалізація спектру та осцилограми. Додано підтримку перемотування довгих файлів opus та ffmpeg. Видалено російський та білоруський переклади. Додано панель налаштувань візуалізації. Реалізовано новий завантажувач обкладинок для альбомів. Покращено обробку некоректних файлів mp3. Здійснено ряд інших удосконалень.

Детальніше: deadbeef.sourceforge.io


Випуск браузера PaleMoon 31

У цьому релізі інтернет оглядача продовжено підтримку платформи UXP (Unified XUL Platform) та забезпечення підтримки деяких старих плагінів. Підвищено продуктивність роботи JavaScript та покращено зображення шрифтів. Здійснено очищення коду від елементів платформи андроїд, сервісів Google SafeBrowsing і URLClassifier та компонентів телеметрії Mozilla. Додані виправлення пов’язані з усуненням вразливостей. Оновлено версії базових бібліотек.

Детальніше: palemoon.org


Реліз програми Docker Desktop для Linux

зображення docker.com

Представлена версія Docker Desktop для операційної системи Лінукс. Цей застосунок надає графічний інтерфейс для управління ізольованими контейнерами, що пришвидшує та робить розробку зручнішою. Для встановлення доступні вже готові rpm та deb пакунки для дистрибутивів Убунту, Дебіан та Федора. Також створені експериментальні збірки для Арч Лінукс та заплановано випуск програми у версії 64-біт для Raspberry Pi OS.

Детальніше: docker.com


Оновлення програвача онлайн радіо Shortwave 3.0

Випуск програми відзначається новим зовнішнім виглядом, реалізацією підтримки темної теми для GNOME 42 та іншими удосконаленнями для роботи з цим графічним середовищем. З’явилась можливість додавати до бібліотеки приватні станції, які відсутні в базі на radio-browser.info. Додано інформацію про бітрейт потоку трансляції.

Детальніше: linuxiac.com