Дайджест новин

Останнім часом, якраз до прийдешнього свята, з’явилось дуже багато новин. І про кожну подію писати не вистачає часу. Тому до вашої уваги короткий інформаційний дайджест зі світу довкола Лінукс та open source.

Реліз дистрибутиву Manjaro 21.1.0 Pahvo

зображення forum.manjaro.org

Свіжий стабільний реліз арч-подібного дистрибутиву увібрав у себе ядро версії 5.13. В інсталяторі Calamares покращено підтримку файлової системи brtfs. Оновлено стільниці: Plasma 5.22, XFCE 4.16, GNONE 40

Детальніше: forum.manjaro.org


Вийшла перша бета версія графічного редактора Krita 5.0

зображення з krita.org

Цей попередній випуск нової гілки програми окреслює основні зміни що відбудуться. У Krita 5.0 окрім нової картинки при завантаженні змінено систему роботи з ресурсами із розширеним використанням кешування. Анонсовано також новий рушій для пензлів mypaint, повністю переписаний рушій кольорів пензлів та перероблену шкалу часу для анімації.

Ще буде додано підтримку форматів heif, avif, webp та покращено роботу з tiff.

Детальніше: krita.org


Оновлення дистрибутиву KaOS 2021.08

зображення kaosx.us

Збірка отримала найсвіжіші версії із новими “фішками” Plasma 5.22, KDE Applications 21.08, Qt 5.12.2+. В інсталяторі додалась можливість перенесення налаштувань мережі із live системи та можливість вибору бажаної файлової системи при автоматичній розбивці диску. Додано нові застосунки speedtest-cli, mauikit-accounts, bibletime та набір Plasma Mobile Apps.

Детальніше: https://kaosx.us/news/2021/kaos08/