Оновлення серії RHEL-дистрибутивів (RHEL 8.5, CentOS 8.5, AlmaLinux 8.5, RockyLinux 8.5)

Друга декада листопада принесла із собою ряд релізів одного сімейства дистрибутивів.

Першим відбувся випуск збірки батьківського дистрибутиву Red Hat Enterprise Linux 8.5. В ньому додано різні нові функції до веб-консолі RHEL, наприклад, виправлення ядра у “живому” режимі без застосування консольних утиліт. Також покращено показники продуктивності.

Оновлено версії системних та серверних пакетів та драйвери для графіки. Починаючи з цього випуску запрацював сервіс аналітики Red Hat Insights для виявлення та усунення потенційних системних проблем. Ще було спрощено роботу із багато-хмарними операціями та додано підтримку нових системних ролей для їхнього налаштування та керування.

Відзначаються ще й різні покращення для роботи із контейнерами. Такі як швидке створення образів за допомогою безкореневої OverlayFS, інтеграція з cgroup2 для кращого використання ресурсів та інші подібні серйозні штуки.

Крім того в релізі з’явилась підтримка OpenJDK 17 та .NET Core 6. Реалізовано механізм аутентифікації NTS (Network Time Security) для NTP. А також зроблено підтримку конфігурацій файлової системи, створення різноверсійних та завантажувальних образів установлення для Image Builder. Важливим пунктом оновлення у випуску відзначається також поява спрощеного інсталятора образу RHEL for Edge.

У слід за головним дистрибутивом оновились і його нові нащадки Alma Linux 8.5, Rocky Linux 85 та прямий послідовник CentOS 8.5.

Вони увібрали в себе всі оновлення пакетної бази від батьківського релізу із видаленням відповідних пакетів і назв торгової марки redhat та додаванням власних префіксів для назв пакетів. У Rocky Linux було впроваджено можливість завантажень в режимі UEFI Secure Boot та покращено роботу на пристроях Rasperry Pi з процесорною архітектурою aarch64.

Розробники нагадують, що для CentOS це буде останній офіційний реліз. Його підтримка завершується 31 грудня 2021 року. Далі всі ресурси будуть використані для роботи у новому проекті CentOS Stream. На який і радять переходити користувачам.

Проте, якщо не бажаєте переходити на CentOS Stream то почитайте про 10 альтернатив для CentOS.


Джерело: 1 / 2 / 3 / 4

Зображення: 9to5linux.com