Графік виходу та нововведення Ubuntu 20.04

Як відомо, в квітні має з’явитись новий випуск дистрибутиву Ubuntu 20.04. Відповідно до концепції релізів ця збірка матиме статус LTS (long term support), тобто підтримуватиметься протягом п’яти років. А бізнес клієнти можуть придбати розширену підтримку ще на 5 років.

Загальний план релізу має такий вигляд:

  • [x] тестувальний тиждень: 9 січня 2020
  • [x] заморозка нововведень: 7 лютого 2020
  • [x] заморозка користувацького інтерфейсу: 19 березня 2020
  • [ ] вихід бета-версії: 2 квітня 2020
  • [ ] заморозка ядра: 9 квітня 2020
  • [ ] попередні реліз(Release Candidate) : 16 квітня 2020
  • [ ] фінальний стабільний випуск Ubuntu 20.04: 23 квітня 2020

Отже за місяць ми побачимо нову Убунту, а вслід за нею відбудеться черга оновлень тих дистрибутивів, що використовують її в якості пакетної основи.

Відповідно до багаторічної традиції давати імена релізам, Ubuntu 20.04 матиме кодове ім’я “Focal Fossa“.

В перекладі це означає “центральна або найважливіша” Фосса. Фосса – тварина із родини котячих, що мешкає на острові Мадагаскар. Відповідно саме ця кішка й буде символом (чи як кажуть “маскотом”) нової версії дистрибутиву.

Які ж основні зміни та нововведення очікують нас в Ubuntu 20.04?

Покращені стандартні теми оформлення
Убунту 20.04 матиме світлу і тему теми, що будуть варіаціями стандартної теми Yaru із попереднього релізу. Вони матимуть акцент на баклажановий колір. Для їхньої зміни не будуть потрібні додаткові застосунки, адже їх вбудують в Системні Налаштування.

Стільниця GNOME 3.36 з покращеним виглядом і швидкодією
До випуску увійде крайня версія графічного середовища GNOME 3.36. Це означатиме що всі нові “фішки” з 3.36 будуть доступні Убунту 20.04. Наприклад, оновлений вигляд сторінки входу в систему.

Зникне іконка Amazon
Протягом крайніх дев’яти років в Ubuntu за умовчанням на панелі знаходилась піктограма “Amazon app” яка відкривала в браузері відповідний онлайн-магазин. І от в цьому випуску її вирішили позбутись.

Ядро Linux 5.4
Збірка Ubuntu 20.04 постачатиметься з крайньою LTS версією ядра 5.4. Це означає, що ми отримаємо вбудовану підтримку файлової системи ExFAT та інші поліпшення продуктивності та підтримку нових пристроїв.

Впровадження підтримки файлової системи ZFS
ZFS стане стандартною файловою системою для встановлення дистрибутиву, навіть не зважаючи на те, що Лінус Торвальдс її не любить.

WireGuard
Оскільки Ubuntu 20.04 отримає ядро 5.6 не одразу, то було вирішено вбудувати VPN-тунель WireGuard до ядра 5.4.

Більше ніякого Python 2
Python 2 з’явилась в 2000 році і після 20 років її життя завершилось. Ubuntu 20.04 не підтримуватиме Python 2 і доведеться переходити на Python 3.

Також для користувачів Ubuntu 18.04 або Ubuntu 19.10 буде можливість оновитись до Ubuntu 20.04 використовуючи системні інструменти.

Спробувати нову Убунту можна вже зараз, завантаживши щоденну збірку.

А ви чекаєте на цей реліз?


Джерело: ubuntu.com