Реліз Ubuntu 22.10

Відповідно до графіка відбувся традиційний жовтневий випуск дистрибутиву Убунту. Збірка отримала нумерацію 22.10 та ім’я Kinetic Kudu.

Головним оновленням є перехід на графічне середовище GNOME 43. Яке поповнилось новою панеллю із набором налаштувань, що найчастіше використовуються. Більшість програм було переведено на бібліотеки GTK4 та libadwaita, зокрема і файловий менеджер. Тому слід зважати на те, що у Nautilus можуть не працювати старі розширення.

Відбулась зміна набору стандартних програм. gedit замінено на GNOME Text Editor. Вилучено зі стандартної інсталяції програму To Do та змінено її ім’я в сховищі на Endeavour. А застосунок GNOME Books більше недоступний. Йому на заміну пропонують використовувати Foliate.

Ще в Ubuntu 22.10:

  • ядро Лінукс 5.19
  • systemd v251.4
  • програми, що працюють із зображеннями отримали підтримку формату .webp
  • замість аудіо сервера PulseAudio впроваджено PipeWire
  • оновлено набір базових програм Firefox 106, LibreOffice 7.4, Thunderbird 102
  • оновлено системні компоненти BlueZ 5.65, CUPS 2.4, NetworkManager 1.40, Mesa 22, Pipewire 0.3.58, Poppler 22.08, PulseAudio 16, xdg-desktop-portal 1.15

Також оголошено про розширені можливості підтримки мікроконтролерів та вбудованих екранів для Raspberry Pi. Оновлено набори інструментів для розробників та реалізовано нові функції для покращення їх роботи. Удосконалено роботу системи безпеки AppArmor.

Детальніше про реліз: https://discourse.ubuntu.com/t/kinetic-kudu-release-notes/27976

Також вийшли офіційні збірки Убунту на основі інших стільниць

Підтримка Ubuntu 22.10, як і завжди для таких релізів, триватиме 9 місяців (до липня 2023 року)


Джерело: ubuntu.com