Krita

Krita — редактор растрової графіки.

Це одна з тих програм, якою може пишатись спільнота вільного програмного забезпечення. Адже саме даний застосунок набув статусу професійного рівня і продовжує розвиватись, створюючи конкуренцію іншим подібним редакторам.

Розробка редактора відбувалась у офісному пакеті KOffice для стільниці KDE. А згодом виділилася у окремий проект, залишивши зв’язок із бібліотекою Ot та фреймворком KDE Frameworks.

Хоч Krita і здатна редагувати фото, проте основні її можливості спрямовані для цифрового живопису та анімації. Наприклад в ній на професійній основі створюються комікси та ілюстрації, концепт арти та інші електронні цифрові малюнки.

В редакторі є майже всі необхідні інструменти для роботи з графікою. Виділення, пензлі, заповнення, градієнт, додавання тексту, визначення кольору, вимірювання та інші. Уміє працювати із шарами, масками. Програма містить чимало готових шаблонів та бібліотек, а також здатна створювати та імпортувати їх. Окрім того слід відзначити наявність інструментів для векторної графіки.

Оскільки Krita спрямована на малювання то в ній забезпечена добра робота з графічними планшетами, зокрема підтримується розпізнавання сили натискання пера, а також швидка зміна типу пензля, його кольору та розмірів без зайвих рухів. Але оскільки застосунок призначений для живопису у ньому відсутні важливі засоби для обробки кольорової гами зображення. Такі як криві, експозиція, баланс контрастності, насиченість та інші.

Найцікавішою особливістю Krita є засоби для створення анімації і збереження її у формати mp4 та gif.

Інтерфейс має традиційний вигляд з бічними модульними панелями та панелями інструментів, які можна перемістити в будь-яку частину вікна програми. Наявна підтримка “гарячих” клавіш, що налаштовуються під потреби користувача. Загалом налаштувань доволі. Можна швидко перемикатися між темами та мовами. Українська локалізація наявна.

Krita — чудовий застосунок для цифрових художників.

Сайт програми: https://krita.org