Графічний редактор LazPaint

LazPaint – це графічний редактор з підтримкою шарів та прозорості. Він підтримує формат OpenRaster і тому може взаємодіяти з іншими редакторами такими як MyPaint, Gimp та Krita.
LazPaint був створений для демонстрації можливостей графічної бібліотеки BGRABitmap, яка написана в середовищі розробки Lazarus, і базується на мові програмування Free Pascal. Для відображення графічних елементів програми використовуються бібліотеки QT та gtk-2.

LazPaint

Можливості програми:

  • читання та запис чималої кількості форматів (включно з багатошаровими зображеннями та 3D файлами)
  • набір інструментів для малювання (кисть, гумка, заповнення, градієнт, фігури, текст) та редагування (виділення, трансформація та інші)
  • робота з шарами (об’єднання, переміщення, перейменування тощо)
  • можливість виклику LazPain з консолі
  • маніпуляції з кольором (нормалізація, колоризація, тонування, освітлення та інші)
  • наявність фільтрів, що можуть застосовуватись як до усього зображення так і до виділеної частини
  • рендерінг текстур
  • до 200 кроків для відміни/повернення крайніх операцій

LazPaintLazPaint

Інтерфейс програми частково нагадує Gimp у версії 2.6 – панелі інструментів, шарів, вибору кольорів та списку файлів відкриваються в окремих вікнах. Це потребує звикання. Одним з недоліків інтерфейсу є дрібні іконки та шрифти на панелях, що на великих моніторах здаватимуться взагалі крихітними.
Окрім вибору мови, жодних загальних налаштувань у LazPaint немає. Інструменти редагування та малювання мають трохи власних параметрів. Українська локалізація відсутня.

LazPaint

LazPaint

LazPaint

Загалом графічний редактор LazPaint хороша програма з цікавими інструментами для творчості з невеликими витратами ресурсів комп’ютера. Але через інтерфейс, відсутність загальних налаштувань та деяких інструментів для редагування (маски, пензлі) її поки не можна використовувати в якості єдиного графічного редактора в системі.

Сайти програми:
http://lazpaint.blogspot.com/
http://forum.lazarus.freepascal.org/index.php/topic,12037.0.html
https://www.facebook.com/LazPaint