Переглядач зображень Ojo

переглядач зображень Ojo

Ojo Image Viewer – швидкий, лаконічний та симпатичний переглядач зображень. (Вимовляється як охо).

Програма створена на базі таких технологій програмування як python, Gtk та інструментарію HTML/JS/CSS з jQuery з вбудованим WebKit.

Головним своїм завданням розробники вважають створення найкращого переглядача зображень в Linux для роботи пов’язаної з фотографією.

Ojo може працювати в двох режимах – віконному та повноекранному. Цей переглядач зображень має дуже простий і не обтяжений панелями і кнопками інтерфейс.

У верхній частині вікна розмішена панель на якій є елементи керування, інформація про поточну теку (кількість зображень, розмір, дата) та кнопка пошуку.

Ojo Image Viewer

Ліворуч розташована бокова панель де міститься дерево каталогів, пристрої файлової системи, закладки, нещодавно переглянуті теки та налаштування.

В правій частині вікна Ojo показує мініатюри файлів, що містяться в обраній теці. Нижня стрічка стану інформує користувача про назву обраного файлу, його розміри, дату створення та EXIF info.

Ojo працює з усіма найпоширенішими файлами зображень, включаючи деякі RAW формати (які саме розробники не вказують).

Ojo Image Viewer

Налаштування програми мінімальні. Є можливість сортування перегляду за різними параметрами, а також показувати приховані файли та мініатюри тек. Україномовна локалізація відсутня.

Ojo Image Viewer здатна лише показувати фото, інструменти для редагування відсутні, можливо саме тому вона є легкою та швидкою. Поки навіть не реалізовані можливості копіювання-переміщення-видалення файлів.(Але в плані розробки ці інструменти передбачені)

Ojo Image Viewer

Управління програмою можливе як мишею так і з клавіатури. Повний перелік клавіатурних скорочень можна переглянути на сайті.

Сайт програми:
https://github.com/peterlevi/ojo