Pinta

Pinta — редактор растрової графіки.

редактор графіки Pinta

Програма створена як аналог для популярного редактора Paint.NET і побудована на основі мови програмування C# та бібліотеці Gtk.

Pinta є повнофункціональним редактором і цілком може стати повсякденним інструментом для непрофесійної роботи. І замінити таких важковаговиків як Gimp чи Krita.

Редактор працює з такими форматами зображень: jpeg, png, bmp, ico, tga, tiff, ora. Наявний повноцінний набір інструментів для редагування з додатковим власними налаштуваннями.

редактор растрової графіки Pinta

У програмі є чимала кількість можливостей для обробки кольорів. Наприклад, криві, автокорекція, постеризація, рівні та інші. Є у редакторі й ефекти, що покривають основні потреби.

редактор растрової графіки Pinta
редактор растрової графіки Pinta

Найголовніша ознака Pinta — підтримка шарів. Шари можна дублювати, об’єднувати, переміщувати, перейменовувати, змінювати їхні властивості (режим змішування, прозорість). Ще корисною функцією є створення скріншотів.

редактор растрової графіки Pinta

Застосунок добре українізовано. Підгримуються гарячі клавіші. Інтерфейс зручний і не потребує довготривалого вивчення. Окремі панелі із палітрою, інструментами, шарами, переліком зображень та історією змін можна зручно розташувати відповідно до своїх уподобань, або ж і зовсім прибрати. А от загальних налаштувань у програми нема. Існує менеджер додатків, але працює він з помилками. Хороша відмінність застосунку наявність детальної онлайн-довідки.

Загалом редактор растрової графіки Pinta є легким повноцінним інструментом для редагування і створення зображень.

Сайт програми: https://www.pinta-project.com