XnConvert

XnConvert — пакетний перетворювач зображень.

конвертер зображень XnConvert

Програма розробляється тією самою компанією, що й редактори XnRetro та XnSketch. Використовується бібліотека Qt. Ще в їхньому доробку є кілька хороших надбань, але про них колись згодом.

конвертер зображень XnConvert

XnConvert дуже функціональний інструмент для обробки графіки. Він працює зі всіма найпопулярнішими форматами (такими як JPEG, TIFF, PNG, GIF, WEBP, PSD, JPEG2000, OpenEXR, camera RAW, HEIC, PDF, DNG, CR2), а загалом сумісний з понад 500 форматами і здатний експортувати до 70-ти.

Окрім конвертації в програмі можна здійснювати наступні операції із зображеннями:

  • накладати фільтри
  • робити корекцію кольорів
  • змінювати розміри
  • обрізувати
  • редагувати мета-дані
  • додавати текст
  • обертати зображення
  • вставляти “водяні знаки”
    та багато іншого.

Всі ці дії можна поєднувати у різних комбінаціях з різними налаштуваннями та зберігати у профілі для подальшого застосування.

конвертер зображень XnConvert
конвертер зображень XnConvert

Пакетний конвертер зображень XnConvert легкий в освоєнні та використанні. Інтерфейс складається з шести вкладок, кожна з яких призначена для певний дій.

В першій – “Вхідні дані” слід обрати теку чи окремі файли для роботи. Далі у вкладці “Дії” додаються необхідні дії, які ви бажаєте здійснити над зображеннями. Тут же є панель попереднього перегляду.

конвертер зображень XnConvert

Наступний крок – “Вихідні дані”. Обираємо теку для збереження результатів обробки та встановлюємо додаткові налаштування, зокрема визначаємо формат вихідних зображень. Після цього тиснемо кнопку “Convert” в нижньому рядку вікна програми. У вкладці “Стан” буде видно поступ роботи.

конвертер зображень XnConvert

Загальних налаштувань в конвертері небагато. Українська локалізація наявна.

конвертер зображень XnConvert

XnConvert є безкоштовним для приватного використання та освітніх цілей. Не містить реклами чи елементів стеження (так стверджують розробники).

Це потужна програма для обробки зображень, що може згодитися і в професійній діяльності.

Сайт програми: https://www.xnview.com/en/xnconvert/