Редактор фотографій XnRetro

XnRetro простий застосунок для редагування фотографій за допомогою фільтрів.

фото редактор XnRetro

Ще за довго до появи Інстаграму фотохудожники намагались додати до своїх знімків цікаві візуальні ефекти. Сьогодні це легко зробити з допомогою програмних фільтрів.

XnRetro орієнтована на накладання ретро-ефектів. В ній ви відредагуєте фото, щоб приховати якісь дефекти чи створити цікавий образ. Програма дозволяє змінювати межі, повертати, обрізувати збільшувати та зменшувати зображення. Для відкриття підтримуються майже всі найпопулярніші формати. Для збереження результатів пропонуються формати png та jpg.

фото редактор XnRetro

В XnRetro вже доступний набір з двадцяти готових ефектів кольору. Також є 15 ефектів світла, 28 рамок для фреймів та 5 видів віньєток. Ефекти кольору можна налаштовувати. Для цього на правій панелі передбачені повзунки для точних налаштувань деяких параметрів (контраст, шум, яскравість, баланс білого та інші). Результати одразу з’являються у зоні перегляд перегляду.

фото редактор XnRetro
фото редактор XnRetro
фото редактор XnRetro

Ще однією можливістю є надсилання створеного фото на деякі онлайн-сервіси або електронною поштою.

фото редактор XnRetro
фото редактор XnRetro

XnRetro написана на базі бібліотек Qt. Українізація відсутня. Оскільки подальша розробка програми припинена, то існує й чимало недоліків та проблем при її використання. Зокрема у зв’язку з багами у версії бібліотек qt4 зникає можливість збереження фотографій у форматі jpg. Деякі користувачі скаржаться на несправні ефекти освітлення. Існують також і проблеми з поширенням на сервіси.

Найбільшою проблемою є те, що на сайті представлена версія 32-біт, в той час як більшість користувачів вже перейшла на 64. Проте в сховищах багатьох дистрибутивів можна знайти робочу версію програми.

Сайт програми: https://www.xnview.com/en/xnretro/