Xscreenshot

Xscreenshot — програма для створення знімків екрану.

Знімок екрану (скріншот) нині є незамінним способом швидко поділитись інформацією. Тому не дивно, що для такої дії створено багато утиліт.

За допомогою програми eXtended Screenshot можна практично в пару кліків зробити картинку з усього поточного екрану. Для цього необхідно у системному лотку, куди ховається іконка програми після запуску, викликати контекстне меню і обрати відповідний пункт.

Після знімку відкривається основне вікно в якому і відбувається подальша обробка зображення. Окрім збереження і обрізки на картинку можна додавати різні об’єкти. Такі як лінії, стрілки, прямокутники, текст.

Цікавинкою xscreenshot є додаткові оригінальні об’єкти для накладання. Наприклад, окрім звичайних стрілок є функція нумерованих по порядку стрілок, за допомогою яких зручно створювати швидку візуальну інструкцію. Ще є інші оригінальні види стрілок — “галочка”, знак оклику, “жучок” та інші.

Наявний візуальний ефект розмивання для приховування небажаної інформації, та суто декоративний ефект розбитого скла.

Ще однією особливою рисою програми є функція створення нового порожнього зображення довільного розміру. Тобто це свого роду і графічний редактор, адже підтримується вставка сторонніх зображень та робота із кількома файлами.

Налаштування застосунку дозволяють змінювати колір і товщину ліній об’єктів. Наявні можливості для вибору якості збереження зображень (формати png та jpeg). Також доступна зміна часу для створення знімку із затримкою та додавання “водяного знаку”. Для основних інструментів створені “гарячі клавіші”.

Ще в програмі присутня функція для завантаження скріншотів на однойменний онлайн сервіс, але вона не працює.

xscreenshot створений лише у англомовній версії і вже давно не оновлюється. Остання версія датована 2011 роком. Проте готовий бінарний файл для 32 біт запускається і працює. То ж якщо вам необхідний простий і легкий “скріншотер” з цікавими додатковими можливостями варто спробувати і цей застосунок.

Сайт програми: https://sourceforge.net/projects/xscreenshot/