DeaDBeeF

DeaDBeeF — модульний аудіо плеєр для юніксових операційних систем.

аудіо плеєр DeaDBeeF

Програма створена на мові програмування C з використанням бібліотек Gtk. Назва походить від набору символів коду 0xDEADBEEF, але більшість користувачів все ж звично іменує плеєр “яловичиною”.

аудіо плеєр DeaDBeeF

DeaDBeeF це повноцінний аудіо програвач з підтримкою великої кількості форматів. Зокрема mp3, ogg vorbis, flac, ape, wv/iso.wv, wav, m4a/m4b/mp4 (aac and alac), mpc, tta, cd audio та багатьох інших. Наявна функція відтворення та створення списків програвання і мережевих аудіо потоків.

Програма здатна працювати з тегами в різних кодуваннях та має вбудований редактор метаданих з можливістю створення додаткових користувацьких рядків. Також підтримуються обкладинки для альбомів.

аудіо плеєр DeaDBeeF

Є вбудований конвертер, за допомогою якого можна швидко перетворити виділені треки чи увесь список до потрібного формату. Також наявний еквалайзер з підтримкою експорту та імпорту налаштувань.

аудіо плеєр DeaDBeeF

Потужна “фішка” програми – створення власних командних оболонок. Це дозволяє до треків чи їхніх груп застосовувати довільні shell команди, що виконуватимуться у контексті оточення в якому запущена головна програма.

аудіо плеєр DeaDBeeF

Функціонал DeaDBeeF розширюється додатковими модулями. Деякі з них можуть бути відсутні у стандартній збірці і їх доведеться збирати та встановлювати самостійно. Серед цікавих додатків слід відзначити модуль для відтворення файлів із архівів та файловий браузер.

Інтерфейс плеєра багато хто порівнює із програмою foobar2000. При першому запуску є лише рядок меню, панель керування програванням та гучністю, панель списків з вкладками та рядок стану. Програма підлаштовується під загальний стиль системи і може згортатися в системний трей з кнопками для керування.

Завдяки модульності зовнішній вигляд DeaDBeeF можна повністю змінити, перетворивши інтерфейс на щось своє оригінальне. Але розібратися як це зробити не так просто. Спочатку необхідно перейти в режим дизайну з меню “Вигляд” і потім за допомогою миші та контекстного меню видаляти, додавати, змінювати, розділювати панелі. Тобто це потребує часу і наявності відповідних модулів. З першого разу не завжди вдається отримати необхідний результат. Для повернення в початковий стану слід вилучити файл налаштувань config, що розташовується за адресою /home/user/.config/deadbeef.

Для лінивих – можна пошукати вже готові конфігурації інтерфейсу в мережі, але їх не надто багато.

аудіо плеєр DeaDBeeF

Програвач українізовано, але трапляються й неперекладені рядки. В налаштуваннях доступні до зміни багато параметрів, зокрема й гарячі клавіші.

аудіо плеєр DeaDBeeFаудіо плеєр DeaDBeeFаудіо плеєр DeaDBeeF

Загалом аудіо плеєр DeaDBeeF є чудовою програмою із величезного переліку варіантів своєї категорії.

Сайт програми: https://deadbeef.sourceforge.io/