Dragon

Dragon — програвач мультимедійний файлів

відеоплеєр Dragon

Однією з визначних особливостей графічного середовища KDE є те, що в ньому є набір програм першої необхідності для більшості основних завдань. І даний програвач є саме таким застосунком.

Dragon позиціюється за умовчанням як базовий та простий у використанні відеоплеєр, хоча він здатен відтворювати і аудіофайли. В ньому немає жодної зайвої функціональності. Для програвання файлів програма застосовує бібліотеки Solid та Phonon, а її інтерфейс побудований на Qt.

відеоплеєр Dragon

Програвач здатен відтворювати медія з дисків. Наявне автоматичне підключення субтитрів (якщо вони мають відповідну назву). Існує можливість поновлення відео з місця останньої його зупинки в попередньому сеансі роботи програми.

відеоплеєр Dragon

Інтерфейс Dragon лаконічний в ньому швидко можна розібратися. Налаштувань небагато. Є набір опцій для коригування параметрів відео(яскравість, контрастність, відтінок, насиченість) та визначення формату розміру відео, вибір файлу субтитрів і канали аудіо. Наявний повноекранний режим.

відеоплеєр Dragon

На панель інструментів можна встановити необхідні кнопки для керування. Базовий їх набір мінімальний. Доступна й зміна клавіатурних скорочень. Це налаштування відбуваються у стандартний для всіх KDE-програм спосіб. Програма локалізована українською.

відеоплеєр Dragon

Із недоліків слід сказати про не дуже зручний момент вибору файлів для відтворення – відсутній пункт “всі медія файли”. Також в застосунку відсутня функція зміни швидкості програвання.

відеоплеєр Dragon

Загалом відеопрогравач Dragon чудовий вибір для тих, кому не потрібна зайва функціональність і хто хоче просто без зайвих налаштувань дивитись відео.

Сайт програми: https://kde.org/applications/uk/multimedia/org.kde.dragonplayer