Kaffeine

Kaffeine — простий програвач мультимедія.

Свого часу цей плеєр був основним у середовищі KDE, але згодом йому на зміну прийшов Dragon. Проте й нині, не зважаючи на відсутність розвитку, “Кофеїн” буде корисний у деяких випадках.

Програма створена на ба основі KDE Frameworks та Qt. А для відтворення аудіо та відео використовується медія бібліотека libVLC. Тобто підтримуються ті ж самі формати, що й у плеєрі VLC.

Програма здатна працювати як з локальними відео та аудіофайлами, так із DVD, AudioCD та VideoCD дисками. Зокрема доступна робота зі списками програвання, субтитрами, двд-меню та іншими елементами. Дозволено змінювати співвідношення відео та його масштаб та усувати черезрядковість. Також реалізовано керування плеєром через піктограму із системного трею.

Головною “родзинкою” Kaffeine є можливість показувати і записувати цифрове телебачення та радіо, за наявності відповідного пристрою на комп’ютері. Також присутні функції запису програм за розкладом і перегляд розкладу передач.

Плеєр має простий зрозумілий інтерфейс, що перекладений українською. На початковій вкладці програми розміщено кнопки з п’ятьма основними режимами, в які також можна перейти скориставшись боковим вкладками. КерватиЗагальних налаштувань мінімум, проте доступне перепризначення більшості клавіатурних скорочень.

Kaffeine — простий медія плеєр з можливістю перегляду цифрового телебачення.

Сайт програми: https://apps.kde.org/en/kaffeine