Strawberry

Strawberry — аудіоплеєр та організатор колекції музики.

Цей програвач створено у 2018 році для меломанів та аудіофілів. І є похідною гілкою (форком) від іншого відомого плеєра Clementine, тому й має подібний вигляд. Його написано мовою програмування C++ з використанням графічних елементів Qt.

Strawberry здатний відтворювати аудіо файли таких форматів: WAV, FLAC, WavPack, Ogg Vorbis, Speex, MPC, TrueAudio, AIFF, MP4, MP3, ASF and Monkey’s Audio. Також наявна підтримка читання Audio CD. Присутні й інші стандартні речі для таких застосунків функції як робота з грайлистами різних форматів зі створенням власних “розумних” збірок із заданими умовами, підтримка сповіщень, редагування тегів, еквалайзер із набором вбудованих пресетів.

Вирізняє “полуницю” з поміж інших хороша робота із онлайн-сервісами. Зокрема для показу пісенної лірики використовуються ресурси AudD, Genius, Musixmatch, ChartLyrics, lyrics.ovh та lololyrics.com. А обкладинки альбомів завантажуються з Last.fm, Musicbrainz, Discogs, Musixmatch, Deezer, Tidal, Qobuz і Spotify. Підтримується скроблінг потокового аудіо. А от вбудований перелік інтернет радіо відсутній.

Ще однією родзинкою програвача є те, що через нього можна налаштувати власний стрімінг, завдяки роботі із серверами Subsonic, Tidal та Qobuz. Також слід згадати про наявність вбудованих інструментів для упорядкування обкладинок і конвертування аудіо файлів.

Strawberry підтримує роботу з кількома звуковими рушіями Linux. А ще здатен завантажувати музику на iPod, iPhone чи інший usb-пристрій та по протоколу mtp. Плеєр автоматично сканує обрані локальні теки на наявність музики та додає їх до колекції в алфавітному порядку.

Інтерфейс програми зрозумілий та не викликає проблем з освоєнням. Його поки ще не українізовано. Але з цим ви можете допомогти за цією адресою: https://translate.zanata.org/iteration/view/strawberry/master. Налаштувань у плеєра не бракує. Можна скоригувати під свої уподобання багато аспектів роботи. Значну увагу надано опціям зовнішнього вигляду. Також доступна зміна клавіатурних скорочень.

Strawberry – потужний та функціональний застосунок для любителів музики.

Сайт програми: https://www.strawberrymusicplayer.org/