Віртуальний глобус Marble

Marble це географічний атлас та віртуальний глобус, який дозволяє швидко і зручно досліджувати планету не виходячи з дому. Програма входить до освітньої добірки KDE-edu.
Marble можна використовувати для знаходження адрес, місць на Землі, створювати мапи, вимірювати відстані, прокладати маршрути.
віртуальний глобус Marble

Програма має гнучкий інтерфейс, що зручно налаштовується за потребами.

Віртуальний глобус Marble має такі основні можливості:

  • перегляд Землі у вигляді кулі та карти в різноманітних проекціях
  • перегляд карти Місяця
  • тематичні карти світу
  • пошук адрес
  • вимірювання відстаней
  • створення маршрутів
  • визначення координат

віртуальний глобус MarbleТакож в Marble присутні інструменти для нескладного редагування карт і подальший їх друк на принтері,або ж експорт до pdf-файлу. Ще однією цікавою функцією програми є можливість створювати відеозаписи мандрівок з глобусом, тільки от не завжди це працює коректно.

Для перегляду планети доступні такі варіанти карт: векторна карта OSM, супутниковий перегляд, класичний атлас, політична карта, карти температури та опадів, глобус Бегайма 1492, карта 1689 року та зображення планети вночі. Окрім них можна встановити додаткові мапи з величезного переліку. А також можна підключати деякі сторонні сервіси.

Улюблені мапи та місця можна додавати до закладок для швидкого доступу до них.

віртуальний глобус Marble

Для роботи Marble потрібен доступ до інтернету є підтримка і автономного режиму (карти завантажуються з дискового кешу).
Загалом програма буде цікавою для любителів віртуальних мандрівок та тих чия діяльність пов’язана з вивчення простору.

В більшості дистрибутивів ця програма є в репозиторіях та зважайте на те що вона написана на KDE, тому якщо маєте інше середовище доведеться завантажити чимало додаткових бібліотек.

Також Мармур доступний і для інших операційних систем.

Сайт програми: https://marble.kde.org