Веб оглядач Dillo

Як відомо, Linux може працювати на багатьох пристроях і навіть на кавоварці. Саме тому він є останнім шансом для древніх комп’ютерів.

І на таких корчах теж виникає потреба доступу в мережу. Більшість браузерів висмоктують з системи купу ресурсів. Але не Dillo.

Веб браузер Dillo

Dillo – це багато платформний графічний веб оглядач відомий своєю швидкістю та невеликим розміром.

Програма написана на мовах програмування С та С++ та базується на бібліотеках FLTK. Dillo намагається бути дружнім як до розробників так і до користувачів.

Веб браузер Dillo

Від цього оглядача не слід чекати якихось супер функцій і підтримки найновіших стандартів мережі. Актуальна версія 3.0.5 не може навіть потрапити на свій сайт, оскільки не працює з протоколом https. Ця функція знаходиться в альфа стані розробки. Її можна увімкнути лише при самостійній компіляції з джерельного коду використавши при конфігурації ключ “–enable-ssl”. Цей недолік планують виправити у наступній гілці програми 3.1.

Також в цьому браузері не підтримуються деякі властивості CSS. Через що багато сайтів будуть зображуватись кривувато.

Програма має підтримку вкладок, зображень, закладок та гарячих клавіш. Майже всі налаштування здійснюються через конфігураційні файли, що розташовані в теці: ~/.dillo. Детальні інструкції з цього питання є на сайті програми.

Веб браузер Dillo
Веб браузер Dillo

Dillo не підтримує пошук в адресному рядку. Для цього в програмі є окреме діалогове вікно. Воно викликається натисканням на значок збільшуваного скла праворуч від адресного рядка.

Веб браузер Dillo

Українська локалізація відсутня, якщо бажаєте з цим допомогти, то можна звернутися до розробників. Вони з радістю приймають будь-яку допомогу.

Загалом Dillo це такий собі ключ, що допоможе знайти вирішення проблеми при аварійних ситуаціях з іншими браузерами і дозволить плавати в мережі навіть на старих комп’ютерах.

Сайт програми:
https://www.dillo.org/