Surf

Surf — мінімалістичний інтернет оглядач.

Цей простий браузер створений на основі веб-рушія WebKit2 у поєднанні із GTK+. Він є частиною проекту Suckless який об’єднує набір застосунків що акцентовані на простоті, чіткості та ощадливому використанні ресурсів комп’ютера.

У своїй стандартній конфігурації Surf здатний лише відображати сайти і переходити за посиланнями в них. І все це відбувається лише в одній вкладці.

мінімалістичний браузер Surf

Навігація та керування здійснюється через сполучення клавіш. Ще є незначне контекстне меню з кільком функціями.

Щоб відкрити певний сайт через браузер слід в терміналі набрати, наприклад:

surf http://prolinux.pp.ua


Для переходу на іншу сторінку без перезапуску програми натискаємо клавіші Ctrl+g. При цьому з’являється смужка панелі для вводу адреси нового сайту. Для переходу до попередньої сторінки комбінація Ctrl+h, для переходу вперед — Ctrl+l.

Також через клавіатуру підтримується зміна масштабу, пошук, перезавантаження сайту, друк та інші базові дії. Повний перелік опцій та список комбінацій можна прочитати на man сторінці програми.

Застосунок має підтримку протоколу XEmbed, за допомогою якого може бути частиною інших програм. Функціонал браузера розширюється завдяки додатковим скриптам та редагуванню файлів конфігурацій. За адресами https://surf.suckless.org/patches/ та https://surf.suckless.org/files/ розташовані інструкції і патчі, що додають програмі більше можливостей. Зокрема підтримку закладок, блокування реклами, завантаження файлів, пошук в інтернеті, налаштування альтернативних комбінацій клавіш.

режим читання

Мінімалістичний браузер Surf добре підійде поціновувачам легкості і простоти та любителям покопатись в налаштуваннях, щоб зробити зручний застосунок під свої потреби.

Сайт програми: https://surf.suckless.org/