Браузер Waterfox

Waterfox — інтернет оглядач на основі браузера Firefox

браузер Waterfox

Так, це ще один браузер на основі іншого. Розробка почалась ще в 2011 році. Waterfox розробляється лише для 64-бітних архітектур. І є одним з перших браузерів саме для 64-біт. Нині підтримуються x64, ARM64 та PPC64LE.

В жовтні 2019 року відбулась зміна схеми нумерації релізів та оновлено іконку. З цих пір релізи будуть позначатися не якоюсь абстрактною цифрою, а показуватимуть рік та місяць. Наприклад 2019.10.

браузер Waterfox

Концепція програми, як заявляють розробники, базується на швидкості роботи, етичності та орієнтації на користувача. Ще однією фішкою є довготривала підтримка технологій XUL і XPCOM, що поступово вилучаються з оригінального Вогнелиса починаючи від версії 57.

Основні відмінності браузера Waterfox:

  • видалено засоби телеметрії та збору даних
  • лінукс-версія зібрана з Clang та LLVM
  • видалено додаток Pocket
  • вимкнено роботу з додатками на базі технологій EME та WebRuntime
  • видалено створення профілів при запуску
  • дозволено всі 64-бітні NPAPI плагіни
  • підтримка застарілих додатків та додатків без цифрових підписів
  • стандартним пошуковиком є Bing
браузер Waterfox

Для завантаження доступні дві версії Waterfox-current та Waterfox-classic. Версія “Сurrent” є експериментальною і буде наступним етапом розвитку програми, вона базується на модерній гілці Firefox від версії 68. Версія “classic” – це старий добрий “Вогнелис” інтерфейсом версії 56. Тож зовні браузер Waterfox виглядає як типовий Firefox версій 68 та 56 відповідно, з такими ж меню та іконками але зі зміненим логотипом тому проблем з освоєнням програми не буде.

браузер Waterfox
браузер Waterfox

Waterfox-classic має вбудовану українську локалізацію, її лише необхідно вибрати у налаштуваннях. у “Current” варіанті поки такої можливості немає.

браузер Waterfox

За суб’єктивним враженням “Водолис” працює швидше ніж “Вогнелис”. У споживанні оперативної пам’яті якихось значних відмінностей не знайшлось.

Щодо недоліків то головним є морока з встановленням плагінів для гілки “Current”. Як відомо Firefox перейшов на нову технологію створення додатків і старі стали недоступні зі стандартного меню програми. Проте розробники на сторінці https://www.waterfox.net/addons/ пропонують лінки де можна пошукати дієздатні плагіни.

Сайт програми: https://www.waterfox.net/