AbiWord

AbiWord — полегшений текстовий процесор.

Як відомо, найпопулярнішим офісним пакетом для Linux є Libre Office. Але не всім потрібна його громіздка функціональність та й всі можливості мало хто використовує. Легшою альтернативою для “лібровського” Writer`а є програма під назвою AbiWord.

Цей текстовий процесор має тривалу історію розробки, що починається з кінця 90-х років ХХ століття. Започаткований як перший застосунок із запланованого кросплатофрменного офісного пакету AbiSource. Через певний час його закинули й проект став відкритим. На даний момент розробка програми є ситуативною і в основному зосереджена на виправленні помилок. Додавання якихось нових функцій не передбачається.

Ще слід зазначити, що AbiWord разом з деякими програмами (Dia, Gnumeric, Evionce, Evolution та інші) об’єднують у віртуальний набір GNOME Office — своєрідну альтернативу іншим лінуксівським офісним пакетам для графічного середовища GNOME.

Що ж може AbiWord? В ньому доступні більшість стандартних операцій з текстом: набір, форматування, вставка таблиці та зображень, друк, перевірка правопису, наявність стилів та шаблонів, виділення кольором, автозбереження, пошук та заміна тексту, підтримка різних версій документу. Є увесь базовий функціонал щоб працювати з документом з нуля. Найбільше, що мені сподобалось це проста, схожа до “вордівського” опція нумерації сторінок.

Програма підтримує роботу з форматами документів doc, docx, rtf, txt, html, odt. Окрім них підтримується експорт до pdf, epub, ps, latex та деяких інших мало поширених. Також наявний власний формат – abw. Слід зазначити, що добре опрацьовуються лише прості документи, без складних графічних елементів, формул і такого подібного.

Значною перепоною для повсякденного використання AbiWord в якості основного текстового редактора буде відсутність можливостей для роботи з графічними елементами та найбільш поширеними формулами в таблицях. Ще одним недоліком є бідність налаштувань, зокрема зовнішнього вигляду.

Програма має українську локалізацію, щоправда дещо кострубату. Також підтримується перевірка україномовного правопису.

Загалом AbiWord — непогана та легка альтернатива для створення текстів з простою структурою та форматуванням.

Сайт програми: https://www.abisource.com/