Редактор коду Bluefish

Потужний редактор коду орієнтований на програмістів і веб-розробників.

редактор коду Bluefish

Це одна з найстаріших відкритих програм такого типу. Започаткована ще в 1997 з іншою назвою, а поточна назва закріпилась після створення логотипу із синьою рибиною.

редактор коду Bluefish

Bluefish написано мовою програмування C. Для графічного втілення використані бібліотеки Gtk.

Програма є щось середнім між звичайними текстовими редакторами та повноцінними системами розробки IDE. Вона відносно легка в опанування та використанні. Підходить як для традиційного програмування, так і для розробки веб-сайтів.

Для зручності в Bluefish є вбудовані майстри, що допомагають у виконанні завдань.

редактор коду Bluefish
редактор коду Bluefish

Підсвічування та автозаповнення коду, автоматичне відновлення, завантаження/вивантаження файлів на сайт працюють з самого початку без встановлення додаткових плагінів.

редактор коду Bluefish

Bluefish містить підтримку понад десятка мов програмування та розмітки, серед яких html, php, Ruby, Python, Ada, Lua, SQL та інші. Також доступні кілька видів кодувань, базовим з яких є UTF8, але зберігати можна в будь-якому бажаному кодуванні.

редактор коду Bluefish

Слід відзначити і швидкодію програми. Запуск та відкриття сотні документів не буде вантажити операційну систему на мертво, як то буває з сучасними модними ректорами типу Atom. Мультифайловий інтерфейс може працювати одночасно з близько 500 файлами. А ще розробники повідомляють, що їм вдавалось емулювати одночасний запуск 10 000 документів.

В Bluefish вбудована підтримка проектів, що дозволяє ефективно працювати на кількох проектах і автоматично відновлювати налаштування для кожного.

редактор коду Bluefish

Передавати і отримувати віддалені файли в програмі можна по протоколах FTP, SFTP, HTTP, HTTPS, WebDAV, CIFS для цього використовується системний модуль gvfs.

Bluefish має дуже потужну систему пошуку та заміни з підтримкою регулярних виразів та заміною за шаблоном. Ще на основі шаблону імен файлів або вмісту можна рекурсивно відкривати файли. А вбудована перевірка орфографії здатна розпізнавати елементи коду і перевіряє лише текст і коментарі.

В цьому редакторі ви можете інтегрувати власні команди зовнішні команди чи скрипти (наприклад make, php, lint, javac) та створювати фільтри для обробки коду.

редактор коду Bluefish

В інтерфейсні програми окрім головного меню є бічна панель з менеджером файлів, панель HTML з вкладками для найзатребуваніших функцій, рядок стану, меню фрагментів та панель виводу даних. Для відкритих документів передбачені вкладки.

Загалом налаштовувати в Bluefish є що, тому опцій дуже багато, одразу все й не розбереш. Передбачено і “гарячі” клавіші. Редактор перекладено на 17 мов і українською теж.

редактор коду Bluefish
редактор коду Bluefish

Сайт програми:http://bluefish.openoffice.nl/