Gnumeric

Gnumeric — табличний процесор.

Програма є частиною так, званого “GNOME Office” — набору офісних програм, що створюються та підтримуються проектом GNOME. До нього також відносять текстовий процесор Abiword, програму для створення діаграм та схем Dia, переглядач документів Evince, програму для персональних фінансів GnuCash та клієнт електронної пошти Evolution.

Gnumeric, як і інші подібні застосунки, використовується для різноманітних обчислень та аналізу. З її допомогою можна обробляти інформацію та створювати графіки різних типів та виконувати чимало інших завдань з використанням таких даних як текст, числа, дати і час, імена та інші.

табличний процесор Gnumeric

Програма має стандартний набір інструментів для пошуку, форматування та вставки даних та комірок, підтримує друк, керування аркушами. Підтримуються шаблони для типових документів.

Gnumeric має в своєму арсеналі значний набір функцій та формул для обробки даних. Також наявні можливості для створення власних функцій та сценаріїв і зокрема на мові Python. Інструменти табличного процесора можуть розширюватись додатками, що встановлюються разом із ним. Непотрібні функції можна вимкнути.

За умовчанням застосунок зберігає файли у власному форматі gnumeric (XML Gnumeric). Окрім того здатен працювати з файлами різних версій Eхеl (xls, xlsx) з певними обмеженнями. Підтримуються і стандарти Open Document (ods, swx).

Налаштування у Gnumeric не такі багаті. Дозволені лише найнеобхідніші. Інтерфейс має українську локалізацію та набір клавіатурних скорочень.

Загалом, якщо необхідна швидка програма для обрахунків без вимог до сумісності з екселівськими форматами то Gnumeric хороший варіант для такої діяльності. І окрім того, при встановленні потребує менше залежностей пакетів.

Сайт програми: http://www.gnumeric.org/