Keepnote

KeepNote — програма для створення та організації нотаток.

Застосунок розроблений як база для зберігання та класифікації власних заміток, нотаток, списків справ та інших подібних текстових записів та для їхньої зручної ієрархічної організації відповідно до потреб користувача.

KeepNote працює на різних операційних системах, адже створений на мові Python та бібліотеці PyGtk. Записи зберігаються у форматах HTML і XML і можуть редагуватись окремо зовнішніми текстовими редакторами.

У програмі підтримуються широкі можливості форматування тексту нотаток (курсив, напівжирний, підкреслення-закреслювання), зміна кольору та розміру шрифту, визначення його вирівнювання і відступів. Наявна перевірка правопису, а також пошук та заміна слів.

В документи дозволена вставка посилань та зображень. Дуже корисним є інструмент створення скріншоту безпосередньо із програми без використання зовнішніх утиліт. Також в Keepnote можна змінити розмір вставленого зображення. А за потреби відредагувати створений знімок екрану сторонньою програмою.

Організація записів відбувається ієрархічною структурою у вигляді “блокнотів”, де окремі нотатки є його сторінками. Кожен такий “блокнот” може мати кілька інших блокнотів різного рівня вкладеності. Ще в “блокноти” можна додавати різноманітні типи файлів, таким чином створюючи власну базу з різноманітними даними та розміщувати її розділи в різних теках.

Для того, щоб зручніше орієнтуватися в структурі нотаток в KeepNote передбачено зміну іконок та фону для тек відповідно до уподобань користувача.

Інтерфейс програми схожий на клієнти електронної пошти. Ліворуч розташовано дерево тек, а в центральній частині вікна відображається вміст обраної теки та текст вибраної нотатки. Доступне відкриття записів у окремих вкладках, або нових вікнах.

KeepNote не має української локалізації. Налаштувань не багато, але вони відповідають концепції застосунку. Наявні кілька вбудованих плагінів. Чимало дій можна виконати через гарячі клавіші.

Стосовно недоліків то слід виокремити два. Відсутність підтримки розмітки markdown, що нині є одним із головних стандартів для текстових файлів. Другий недолік – розробка програми зупинена. Найсвіжіша версія вийшла в 2012 році і на сучасних системах може не запускатися, оскільки вона написана на Python2 і потребує додаткового встановлення старих бібліотек.

Keepnote — непоганий застосунок для ведення та керування власними нотатками.

Сайт програми: http://keepnote.org/