PageEdit

PageEdit — редактор XHTML файлів

Формат XHTML досить поширений у веб. Не так давно чимало електронних створювались на його основі. І хоч нині першість мають інші формати все ж іноді виникає потреба у його редагування. Для таких цілей буде досить і звичайного текстового редактора, але у спеціалізованій програмі працюється зручніше і швидше.

PageEdit – це візуальний односторінковий редактор. Він заснований на старій версії BookView від програми Sigil, з використання бібліотеки Qt та рушія QtWebEngine.

Особливістю програми є те, що відсутня функція створення нового документу. Дозволено лише відкривати і працювати лише з вже створеними файлами файлами. Але і такому вигляді застосунок буде корисним.

В PageEdit є всі головні інструменти форматування:

  • зміна типу текстового блоку (заголовок чи звичайний абзац)
  • виділення курсивом, напівжирним, підкреслення, перекреслення
  • додавання верхніх та нижніх індексів
  • вирівнювання тексту
  • збільшення/зменшення відступу
  • створення нумерованого чи маркованого списку
  • зміна регістру літер.

В редакторі підтримується вставка посилань, спеціальних символів, посилань на id блока. Наявний пошук за текстом, але без заміни, та масштабування перегляду. В програмі є два режими роботи – редагування та попереднього перегляду.

Ще однією корисною функцією в PageEdit є наявність інспектора коду, подібного до тих, які вбудовані в інструменти розробника браузера. Таким чином надається можливість редагувати код html та css стилі документу.

Інтерфейс редактора зрозумілий. Панель з іконками інструментів доступна для перетягування мишкою і її можна розмітити за власними уподобання. У нижньому рядку вікна – стандартний повзунок зміни масштабу. Для більшості інструментів створені “гарячі” клавіші.

Налаштувати в PageEdit дозволено міняти розмір піктограм на панелі, розмір та типи шрифтів для відображення. У загальних налаштування існує вибір мови інтерфейсу користувача, словника та деяких специфічних опцій для коду.

Програму українізовано.

Сайт програми: https://github.com/Sigil-Ebook/PageEdit