PDFsam

PDFsam Basic Edition — інструмент для роботи з файлами формату PDF.

Portable document format (pdf) в наш час є головним форматом для поширення документів в мережі тому часто виникає потреба для редагування чи зміни файлу. Звичайно, для цього можна скористатися Draw із офісного пакету LibreOffice. Але для виконання простих дій ця програма повільна і не поворотка та ще й тягне з собою багато додаткових пакетів. Тому для не складних операцій із pdf краще обирати окремі спеціалізовані застосунки.

PDFsam Basic Edition і є такою простою програмою. Її назва це акронім від англомовної фрази PDF Split and Merge. А Basic Edition – тому, що в неї лише базові найпоширеніші функції, які є безкоштовними. Для редагування, перетворення в інші формати, обрізки, реорганізації структури pdf файлів розробники створили платні розширені версії – PDFsam Enhanced та PDFsam Visual.

PDFsam Basic написана мовою програмування Java, тому є кросплатформною. Для її роботи необхідні не значні апаратні ресурси, а старіші версії мають і версію для 32-бітної архітектури.

Основні можливості програми такі:

  • об’єднання (злиття) кількох файлів в один
  • розділення (розбиття) файлу на окремі файли
  • змішування (чергування) сторінок при об’єднанні файлів
  • обертання на 90, 180 або 270 градусів як усього файлу так і певних сторінок сторінок
  • видобування визначених сторінок в окремі файли

Інтерфейс у PDFsam Basic не складний та українізований. На стартовій сторінці доступні блоки із доступними функціями. Принцип роботи простий. Обираємо необхідну дію, додаємо pdf-файли, робимо додаткові налаштування для процесу. Далі визначаємо місце для вихідного файлу та натискаємо кнопку “Виконати”.

Слід також відзначити й додаткові підказки які з’являються при наведенні курсора на значок “знак запитання” ця штука дуже допомагає у виборі потрібних опцій. Також дуже є дуже добра довідка і на сайті проекту, але англійською.

Найбільшим недоліком програми є обмеженість у функціоналі. Наприклад, дуже не вистачає можливості видалення сторінки. Ще б хотілось мати змогу працювати з окремими сторінками файлу, а не з цілим документом. Але всі ці обмеження наслідок безкоштовності програми. Тому для повноцінної роботи з pfd файлами цієї програми буде не достатньо і слід пошукати додаткових інструментів або придбати одну з платних версій.

Сайт програми: https://pdfsam.org/pdfsam-basic/